اطفاء حریق مغازه خوار و بار فروشی در خیابان شهید مفتح قزوین+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 166778
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
آتش‌نشانی قزوین خبر داد
شاخص : افسر کشيک وقت سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با تلاش و حضور به موقع آتش نشانان حریق مغازه خوار و بار فروشی در خیابان شهید مفتح قزوین مهار شد.

حمیدرضا ململی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث شاخص، اظهار کرد: در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در ساعت ۱۵ و ۳۲ دقیقه روز یکشنبه ۲۷ خرداد ماه سال جاری از از آتش سوزی یک باب مغازه خوار و بار فروشی در خیابان شهید مفتح قزوین خبر داده شد که ستاد فرماندهی این سازمان بی درنگ نیروهای ویژه اطفاء حریق را از ۲ ایستگاه‌ عملیاتی شهید بابایی و شهید مفتح به محل حادثه رهسپار کرد.

وی با اشاره به حضور اولین اکیپ عملیاتی در کمتر از ۲ دقیقه به محل حادثه بیان داشت: آتش نشانان اعزامی پس از رسیدن به محل مشاهده کردند مغازه مذکور طعمه حریق شده و شعله های آتش و دود داخل مغازه به سرعت در حال گسترش و سرایت به اطراف می‌باشد.

ململی با اشاره به اینکه امکان سرایت این حریق به واحد مسکونی طبقه فوقانی مغازه وجود داشت افزود: آتش نشانان بلافاصله با همکاری عوامل امدادی اداره برق نسبت به قطع جریان برق اقدام کرده و به طور همزمان عملیات اطفاء حریق و تخلیه اضطراری تعداد ۲ نفر از ساکنین واحد مسکونی طبقه فوقانی این محل را انجام دادند.

ململی در خصوص اجرای این عملیات گفت: آتش نشانان با سرعت عمل و استفاده از دستگاه تنفسی و تجهیزات مخصوص آتش نشانی خود را به کانون حریق رساندند و در حداقل زمان ممکن شعله های سرکش آتش را مهار و از بروز خسارات بیشتر و سرایت آتش به سایر قسمتها جلوگیری بعمل آوردند.

وی در پایان افزود: مالک مغازه تنها مصدوم این حادثه بود که بعلت سوختگی جزیی تحویل امدادگران اورژانس حاضر در محل حادثه شد و آتش نشانان پس از اطفاء کامل حریق به منظور جلوگیری از شعله وری مجدد اقدام به جداسازی و سرد کردن وسایل موجود در مغازه کردند و پس از تهیه گزارش و ایمن‌سازی کامل محل به ماموریت خود پایان دادند.

گفتنی است؛ علت وقوع این آتش سوزی از سوی کارشناسان واحد علت یابی سازمان آتش نشانی قزوین در دست بررسی می باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار