اطفاء حریق منزل مسکونی در شهرک کوثر قزوین+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156327
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۱:۳۹
رئيس ايستگاه شماره هفت آتش‌نشانی قزوين خبر داد
شاخص : رئيس ايستگاه شماره هفت سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با تلاش و سرعت عمل آتش‌نشانان حريق انباری منزل مسکوني در شهرک کوثر قزوين اطفاء شد.

رضا امیری خسروبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در تماس مردمی با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین در ساعت ۸ و ۲۷ دقیقه روز سه شنبه ۲۶ دی ماه سال ۱۳۹۶ از آتش‌سوزی در یک باب منزل مسکونی واقع در شهرک کوثر خیابان میعاد جنوبی خبر داده شد که ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره چهار مینودر و هفت شهید مفتح را به محل حادثه رهسپار کرد.

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در کمتر از ۳ دقیقه به محل حادثه افزود: در جریان این حادثه قسمت انباری این واحد مسکونی طعمه حریق شده بود که آتش نشانان بلافاصله پس از رسیدن به محل با قطع جریان برق و گاز نسبت به ایمن سازی صحنه حادثه اقدام و با استفاده از دستگاه تنفسی و تجهیزات ویژه اطفاء حریق خود را به کانون حریق رساندند و با حداقل خسارت ممکن نسبت به اطفاء شعله‎های آتش اقدام و از سرایت حریق به سایر قسمتها جلوگیری کردند.

خسروبیگی با اشاره به دود گرفتگی شدید راه پله و طبقات فوقانی این محل افزود؛ آتش نشانان بی درنگ نسبت به تخلیه کامل دود با استفاده از دستگاه توربوفن و جستجوی طبقات این واحد مسکونی اقدام کرده و تعداد هفت نفر از ساکنین را به سلامت از محل خارج کردند.

وی در خاتمه یاد آور شد نیروهای عملیاتی پس از جدا سازی وسایل حریق زده و اطمینان کامل از خاموش شدن آتش نسبت به تنظیم گزارش حادثه اقدام کرده و به ماموریت خود پایان دادند.

گفتنی است؛ در این حادثه خوشبختانه به هیچ کس آسیبی نرسید و علت بروز آتش سوزی نیز از سوی کارشناسان واحد بررسی علل حریق این سازمان در دست بررسی است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار