اطلاع‌رسانی به‌موقع و دقیق هواشناسی از خسارات جانی و مالی حوادث می‌کاهد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 63983
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۶:۰۹
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به طوفان اخیر مطرح کرد: اطلاع‌رسانی به‌موقع و دقیق هواشناسی می‌تواند از خسارات جانی و مالی حوادث بکاهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه شهر قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد با اشاره به سالروز تاسیس نماز جمعه در مرداد سال ۱۳۵۸ و منصوب شدن آیت‌الله طالقانی به عنوان امام جمعه از سوی امام خمینی(ره) اظهار کرد: بزرگ‌ترین همایش دینی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، عبادی و تمام جنبه‌های زیبای ارزشی در مراسم با شکوه جمعه است.

وی با توجه به روایات و احادیث ۲ خطبه‎‌ای بودن جمعه را به خاطر مشهد عالم و مجمع تمام مردم در محل نماز جمعه عنوان کرد.

خطیب جمعه قزوین در ادامه تشریح کرد: در روز جمعه حاکم شهر این فرصت را پیدا می‌کند که در خطبه‎های اول، معرفت خدا، ائمه و حمد و سپاس خالق یکتا را به مردم متذکر شود و در خطبه دوم نیز مردم را از مصلحت دین آگاه سازد و آن‌ها را از نقشه‌های شوم شیطانی مطلع کند.

عابدینی با سفارش به تقوا و ذکر خداوند بیان کرد: این دو امر مهم در نماز عبادی- سیاسی جمعه بسیار حائز اهمیت هستند.

وی با اشاره به سالگرد عملیات مرصاد خاطرنشان کرد: هماهنگی متر به متر مردم از تمامی حوزه‌ها و مناطق کشور و به نمایش گذاشتن نوع خاصی از قدرت موجب شد بتوانند به گونه‌ای دشمن را به سزای اعمال خود برسانند که تا به امروز نتواند هیج غلطی در مقابل جمهوری اسلامی ایران انجام دهد.

امام جمعه قزوین در ادامه با نگاهی به دستاورد باارزش و پراهمیت تیم هسته‌ای تصریح کرد: رهبری حکیمانه و رهنمودهای خردمندانه، جلوگیری از افراط و تفریط‌ها، جهت دادن به اعضای تیم هسته‌ای توسط مقام معظم رهبری و دانش و توان علمی دانشمندان جوان هسته‌ای بود که موجب شد با دست پر پای میز مذاکره بشینیم و به این دستاوردها برسیم.

این مسئول خون شهیدان اسلام و انقلاب به خصوص شهیدان مظلوم هسته‌ای را از عناصر مهم برشمرد و گفت: نگاه دقیق و دلسوزانه منتقدان نیز در انجام کار بی‌تاثیر نبود.

 وی افزود: حمایت توده‌های مردمی از تیم هسته‌ای و چگونگی مقاومت و مجاهدت اعضای تیم هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نیز از عوامل مهم در دستاوردها هستند.

عابدینی در پایان به حوادث غیرمترقبه اخیر اشاره کرد و افزود: اطلاع‌رسانی به موقع و دقیق هواشناسی و همکاری پلیس راه برای کنترل و مدیریت حوادث به خصوص در ایام تعطیل به نوعی می‌تواند از خسارات مالی و جانی حوادث بکاهد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار