ایران جانبی

» اظهارنظر سلبریتی‌ها در ماجرای دختر آبی ریشه احساسی و هیجانی داشت/ وزارت ارشاد خلا‌ءهای قانونی را رفع کند
کد خبر: 195569
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۳:۳۵
مدیر گالری هنرمندان استان قزوین:
شاخص : مدیر گالری هنرمندان استان قزوین گفت: اظهارنظرها و موضع گیری‌هایی که اکثر سلبریتی‌ها دارند بر مبنای آگاهی و دانش و اطلاعات قبلی نیست و بیشتر ریشه احساسی و هیجانی دارد.

محمد اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، با اشاره به التهابات ایجاد شده توسط برخی سلبریتی‌ها پیرامون دروغ دختر آبی اظهار کرد: متاسفانه سطح سواد رسانه‌ای در جامعه به ویژه در قشری که امروزه به سلبریتی‌ها معروف هستند، پایین است و فرهنگ استفاده درست از فضای مجازی را ندارند.

وی افزود: امروز چهره‌های شاخص فرهنگ و هنر کشور در فضای مجازی که فعال هستند و مخاطبان بسیاری هم دارند معمولا رفتارهای احساسی نسبت به پدیده‌های فرهنگی و اجتماعی پیرامون خود دارند.

مسئول سابق انجمن هنرهای تجسمی استان قزوین گفت: اظهارنظرها و موضع گیری‌هایی که اکثر سلبریتی‌ها دارند بر مبنای آگاهی و دانش و اطلاعات قبلی نیست و بیشتر ریشه احساسی و هیجانی دارد.

اسدی ادامه داد: درواقع از خواص فرهنگ و هنر این انتظار می‌رود پیش از اینکه مطلبی را انتقال دهند و در فضای مجازی عکس العمل‌هایی را داشته باشند یک تحقیق جدی درباره موضوع و پدیده داشته باشند.

جامعه هنری حتما باید روحیه مطالبه گری را داشته باشد

مدیر گالری هنرمندان استان قزوین گفت: جامعه هنری حتما باید روحیه مطالبه گری را داشته باشد و چهره‌های شاخص در حوزه هنر به ویژه در سینما و موسیقی که بیشتر از رشته‌های دیگر با عموم جامعه در ارتباط هستند باید مطالبه‌گر باشند اما باید با آگاهی و دقت بیشتر انجام شود.

وی بیان کرد: اگر در فضای مجازی مطلبی را گفتند که بعد فهمیدند اشتباه است باید براساس اصول اخلاقی، شرعی و عرفی شجاعت این را داشته باشند که بابت آن عذرخواهی و مطلب را اصلاح کنند که متاسفانه بخش مهمی از چهره‌ها این کار را نمی‌کنند.

مسئول سابق انجمن هنرهای تجسمی استان قزوین گفت: برای حل این مسئله نیاز به کار فرهنگی داریم که باید مسیر هنرمندان شاخصی که دلسوز هستند و مطالبه‌گری‌هایشان برمبنای منطق و واقعیت‌های جامعه است از افرادی که عناد دارند و با اهداف خاصی دست به این کارها می‌زنند، جدا شود.

اسدی افزود: ما خلاء قانونی در این زمینه داریم و وزارت ارشاد و دستگاه‌های مربوطه باید پیگیر این مسئله باشد تا قوانینی وضع شود که در حوزه فعالیت‌های رسانه‌ای و یا فضای مجازی هنرمندان و سلبریتی‌ها بهتر ورود شود.

مدیر گالری هنرمندان قزوین تصریح کرد: رسانه‌هایی که دلسوز نظام هستند درواقع باید در این حوزه قوی عمل کنند چراکه در این زمینه نقاط ضعفی وجود دارد و با خالی بودن این میدان طبیعتا برخی چهره‌ها هستند که اتمسفر جامعه را در دست می‌گیرند.

وی در پایان گفت: در حوزه رسانه نیازمند کار کارشناسی و علمی هستیم و باید نیروهای ارزشی و توانمند در این زمینه تربیت شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار