اعتبارات لازم برای دادگاه «درمان‌مدار» و مرکز «تی سی» لحاظ شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 191420
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱:۵۸
مدیرکل بهزیستی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: سال گذشته قزوین در حوزه پیشگیری اعتیاد مقام چهارم را کسب کرده و همچنین مرکز اقامتی بلند مدت "تی سی" در شهر اقبالیه به صورت خیریه انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، کارگاه آموزشی و توجیهی طرح مدیریت معتادین بی بضاعت با حضور ۲۲استان به میزبانی قزوین طی امروز و فردا برگزار می‌شود.

علیرضا وارثی در اولین روز این کارگاه که ظهر امروز در سالن باغستان برگزار شد، اظهار کرد: این کارگاه امروز با حضور کارشناسان و فردا با برنامه آموزشی برای مددکاران برگزار خواهد شد.

وی افزود: قزوین به عنوان اولین استان پیشرو طی سال گذشته این طرح را آغاز کرده و با مدیریت چهار هدف، بنا دارد در سراسر کشور تاثیرگذار باشد.

مدیرکل بهزیستی قزوین عنوان کرد: طرح مدیریت مورد نظر نیز ترک، درمان و جامعه پذیر بودن معتادین را پیگیری می‌کند و با حمایت از خانواده‌های این افراد، چرخه درمان کامل این امر را تسهیل می‌کند.

وارثی گفت: از سال ۹۵ مراکز کاهش آسیب در استان از دو مورد به پنج مورد ارتقاء یافته و مراکز سرپناه نگهداری شبانه از یک مورد به سه مورد افزایش داشته است.

این مسئول اذعان کرد: سال گذشته قزوین در حوزه پیشگیری اعتیاد مقام چهارم را کسب کرده و همچنین مرکز اقامتی بلندمدت “تی سی” در شهر اقبالیه به صورت خیریه انجام شده است.

وی بیان کرد: بحث تی سی جدید برای ۵۰ نفر فراهم شده که نیاز به تامین اعتبار دارد و همچنین بحث تامین اعتبار دادگاه درمان مدار که متاسفانه در سال ۹۸ هیچ اعتباری برای آن در نظر گرفته نشده در دستور کار مسئولین استانی قرار گیرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار