اعتبار طرح انتقال آب سد طالقان به آبیک فراهم شود
کد خبر: 113128
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
نماینده مردم قزوین در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود فراهم بودن زمینه آغاز به کار طرح انتقال آب سد طالقان به علت عدم تخصیص ماده 215 به استان قزوین این طرح هنوز قابلیت اجرایی ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سیده حمیده زرآبادی در جلسه شورای اسلامی شهر آبیک که روز گذشته در دفتر این شورا برگزار شد، اظهار کرد: با وجود فراهم بودن زمینه آغاز به کار و انتخاب پیمانکار جهت انتقال آب سد طالقان به علت عدم تخصیص ماده ۲۱۵ به استان قزوین این طرح هنوز قابلیت اجرایی ندارد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در سفر رئیس جمهور به استان باید تهیه ردیف اعتباری ماده ۲۱۵ گرفته شود تا با انتقال آب سد طالقان مشکل آب شرب شهرستان آبیک و سایر شهرهای استان برطرف شود.

این مسئول با بیان اینکه شهرستان آبیک دارای ۲ شهرک صنعتی است، افزود: زمینه اشتغال‌زایی جوانان در این شهرستان فراهم نیست زیرا اکثر شرکت‌ها از کارگران غیربومی استفاده می‌کنند که مشکل بیکاری را در این شهرستان افزایش داده است.

وی خاطرنشان کرد: وجود کمبودها در شهرستان آبیک به این معنا نیست که مسوولان استان قزوین به این شهرستان بی‌توجهی می‌کنند.

در این جلسه اعضای شورای شهر آبیک هم خواستار پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تامین تجهیزات کافی و مناسب درمانگاه در تنها بیمارستان دولتی این شهرستان، رفع بیکاری جوانان با وجود استقرار شهرک های صنعتی، واحدهای تولیدی و کشاورزی و رفع مشکلات و محرومیت های این شهرستان شدند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار