اعتراض امام جمعه قزوین نسبت به جولان فتنه‌گران در دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80818
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۰۷
امروز رخ داد:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: فتنه‌گران در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) استان قزوین که دست‌نشانده‌های آمریکای جنایت‌کار هستند با شورش و فتنه در این حوزه چیزی از پیش نخواهند برد.

شاخص نیوز: آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قزوین با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ماه صفر و اربعین حسینی اظهار کرد: یکی از نشانه‌های انسان باتقوا فتنه‌شناسی است چرا که نمی‌گذارد در کام انسان فرو رفته و اسیر آن شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به آیات قرآن و ائمه معصومین (ع) ادامه داد: امتحان امری است الهی که در این زمینه خداوند متعال انسان‌های راستگو و دروغگوصفت را از یکدیگر متمایز می‌کند.

عابدینی با اشاره به ایمان در بین مردم جامعه گفت: در دوره رضاخان و مدرس، بنی‌صدر و محمدرضا شاه مشخص شد که خائنان به ملت چه کسانی هستند و مردم مسلمان و متدین آن دوره انقلاب رضاخان و امثال آن را سرکوب کرده و تا پای جان مقاومت کردند.

وی با اشاره به دست‌های پشت‌پرده که برعلیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بلند شده است، افزود: این نظام با تأسی گرفتن از خون شهدا از قبل و بعد از انقلاب اسلامی توانسته مشت محکمی بر دهان استکبار و بیگانه بزند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خواستار بصیرت، تقوا و همت بین انسان‌ها شده و ادامه داد: ملت ایران در همه عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی توانسته است با بصیرت پیش برود و در این راستا کشورهای غربی نمی‌توانند یک گام به کشور ایران برای بنیان‌ گذاشتن هدف‌های شوم‌شان نزدیک شوند.

عابدینی با بیان اینکه فتنه یعنی امتحان، جنون، پریشانی و سردرگمی است، تصریح کرد: منافقان و کسانی که مجنون و دیوانه کشور آمریکا شده‌اند و گلوله و شلیک را خوب می‌دانند اینان فتنه‌گران هستند که از آمریکا تبعیت می‌کنند؛ چرا که این کار جز پشیمانی و حماقت، گمراهی، سخن‌چینی و بی‌دینی چیزی به همراه ندارد.

وی با اشاره به فتنه سال ۸۸ تصریح کرد: آمریکا دشمن آشکار و شیطان بزرگ برای این نظام است و فتنه‌گران در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) استان قزوین که دست‌نشانده‌های آمریکای جنایت‌کار هستند با شورش و فتنه در این حوزه چیزی از پیش نخواهند برد برای اینکه مردم مسلمان و متدین و انقلابی استان قزوین از دوره ۸ سال جنگ تحمیلی و قبل و بعد از آن توانسته‌اند مقابل این زورگویی‌ها بایستند.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: راه اسلام، مودت، ولایت و محبت بر اهل بیت است و ارج نهادن و رسالت به آن در جامعه امری ضروری است.

وی با اشاره به آیه تطهیر افزود: فتنه از زمان یزیدیان بوده و دل‌های پاک و بیدار و چشمان بینای ما توانسته دوست را از دشمن جدا کرده و در مقابل امواج خروشان فتنه یاری کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین به اربعین سالار و سرور شهیدان امام حسین (ع) اشاره کرد و ادامه داد: اربعین حسینی بزرگترین اجتماع انسانی در روی کره زمین است. این عظمت مهم و الهی است که از همه ادیان و فرهیختگان امت اسلامی در این مراسم شرکت کرده و راه امام حسین (ع) را زنده می‌کند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار