اعترافات متهم اصلی انفجار مسجدکویت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65077
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
شاخص : با آغاز محاكمه 29 متهم پرونده انفجار تروريستی اخير در مسجد امام صادق (ع) در منطقه الصوابر كويت، متهم اصلی پرونده به عضويت خود در گروه تروريستی داعش اذعان كرد.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، “عبدالرحمن صباح عیدان سعود” از ساکنان بدوی کویت در جلسه دادگاه گفت که قبل از حمله انتحاری به مسجد امام صادق (ع) در ۲۶ ژوئن گذشته به داعش پیوست.

در این حمله ۲۷ نمازگزار شیعه شهید و ۲۲۷ نفر دیگر زخمی شدند.

سعود که سلیمان عبدالمحسن القباع عامل انتحاری را با خودرو به مسجد امام صادق (ع) برد، دو روز بعد از این حمله به همراه مظنونان دیگر بازداشت شد.

وی همچنین اذعان کرد که برای گرفتن کمربند انفجاری مورد استفاده در این حمله، به یک روستای نزدیک مرز عربستان رفته بود.

محاکمه متهمان پرونده روز سه شنبه آغاز شد و قرار است دادگاه روز پنجشنبه بار دیگر تشکیل جلسه دهد. در این پرونده ۲۲ مرد و هفت زن متهم هستند.

دادستانی کل کویت در نیمه ماه ژوئیه گذشته اعلام کرد که قصد درخواست اشد مجازات برای ۱۱ نفر از مجموع ۲۹ متهم را دارد.

به استثنای عبدالرحمن سعود که به عضویت در گروه داعش اذعان کرد، سایر متهمان هرگونه دست داشتن در حمله یا وابستگی به این گروه را تکذیب کردند.
متهمان شامل هفت کویتی، پنج سعودی، سه پاکستانی و ۱۳ بدون کویت هستند. هویت بیست و نهمین متهم به خاطر فراری بودن فاش نشده است.

۲۴ نفر از متهمان در کویت بازداشت هستند، و پنج نفر دیگر از آنها از جمله دو سعودی بازداشت شده در کشورشان به طور غیابی محاکمه می شوند. این دو سعودی متهم هستند که مواد منفجره مورد استفاده از انفجار مسجد امام صادق (ع) را وارد کرده اند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: العالم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار