اعزام ۱۲۰ تیم پزشکی به مناطق محروم قزوین از ابتدای سال جاری/ طب سنتی اسلامی مورد غفلت واقع شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82534
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۴۶
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان قزوین:
شاخص : مسئول بسیج جامعه پزشکی استان با بیان این‌که در 6 ماهه اول سال در قالب 120 تیم اقدام به خدمات‌رسانی کرده‌اند، گفت: طب سنتی اسلامی می‌تواند در اقتصاد مقاومتی مؤثر باشد که متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته است.

علی طایفه مسئول بسیج جامعه پزشکی استان قزوین صبح امروز در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص فعالیت‌های جامعه بسیج پزشکان ابراز کرد: عمده فعالیت تخصصی این بخش درمان، امداد و خدمات بهداشتی به صورت رایگان در مناطق محروم و کم برخوردار استان قزوین است.

وی با بیان این‌که بسیج جامعه پزشکان در ۶ ماهه اول سال در قالب ۱۲۰ تیم اقدام به خدمات‌رسانی کرده‌اند، بیان کرد: این تیم‌ها در عرصه‌های عمومی، تخصصی، بیمارستان صحرایی ، بهداشتی و مشاوره‌ای فعالیت می‌کنند.

مسئول بسیج جامعه پزشکان در ادامه افزود: مناطق الموت شرقی و غربی، طارم، آبیک، تاکستان و بوئین‌زهرا از جمله مناطقی هستند که در آن‌ها به ارائه خدمات پزشکی پرداخته‌ایم و عزیزانی که در این مناطق محروم ویزیت شده و نیازمند درمان‌های ویژه بوده‌اند به مطب‌ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی معرفی شده‌اند.

این مسئول با اشاره به آموزش جامعه پزشکی توسط بسیج پزشکان، عنوان کرد: کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی در زمینه طب سنتی برای پزشکان ارائه می‌شود.

image345548

طایفه با تاکید این‌که عمده فعالیت جامعه پزشکان مختص مناطق محروم است، اذعان داشت: پس از شناسایی و بررسی نیازمندی‌های مناطق کم‌برخوردار از نظر خدمات بهداشتی و درمانی، اقدام به رفع مشکلات آن‌ها می‌کنیم و مردم این مناطق رضایت بالایی را از این خدمات دارند.

وی در خصوص نقش جامعه پزشکی در تحقق اقتصاد مقاومتی کشور، بیان کرد: با توجه به این‌که کشور ما از نظر طب سنتی در زمینه کتب مخصوص و داروهای گیاهی از ظرفیت بالایی برخوردار است، می‌تواند وابستگی ما را از نظر دارو و تجهیزات به کشورهای دیگر کم کند و اثر مثبتی در عرصه اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

مسئول بسیج پزشکان استان قزوین اضافه کرد: جلب رضایت بیمار برای بسیج جامعه پزشکی مهم است نه جذب آن‌ها به عبارتی با نسخه‌ها و آزمایشات غیرمعقول موجب مراجعه مکرر بیمار به پزشک نمی‌شوند و این امر باعث صرفه جویی اقتصادی در مصرف دارو و تجهیزات پزشکی می‌شود.

وی با یادآوری سخن مقام معظم رهبری مبنی بر عدم ارتباط پیشرفت علم با عمل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور ، اظهار کرد: باید نگاه گنج‌واره‌ای نسبت به پایان نامه‌ها شود؛ اما متاسفانه شاهد این هستیم که در عمل از این پایان نامه های پزشکی استفاده نمی‌شود.

طایفه در پایان با ابراز این‌که طب سنتی اسلامی در پزشکی مورد غفلت واقع شده است، گفت: اگر در این زمینه از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخل کشور نهایت استفاده شود خیلی از مشکلات اقتصادی حل می‌شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار