اعزام ۵۰ مبلغ دینی در ماه مبارک رمضان/ اجرای طرح ضیافت الهی در ۴۰ امامزاده استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61225
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۴:۳۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین خبر داد
شاخص : مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین از آغاز اجرای طرح ضیافت الهی در 24 خرداد ماه خبر داد و گفت: این طرح در 40 امامزاده استان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مصطفی نوروزی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین پیش از ظهر امروز در نشست با جمعی از خبرنگاران با اشاره به توفیقات ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ماه رمضان فرصتی است برای تطهیر قلب‌ها و تنها گرسنگی و تشنگی نیست بلکه باید از این راه به خدا رسید و به یاد فقرا و مستمندان بود.

وی افزود: اگر ماه رمضان که ماه رحمت و مهربانی خداست را روزه گرفتیم و تغییری در حال ما ایجاد نشد؛ بدانید که روزه واقعی نگرفتیم.

نوروزی با اشاره به ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان عنوان کرد: طرح ضیافت الهی با رویکرد تبدیل کردن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت اعتقادات و معنویات در نوجوانان و جوانان، تبلیغ و ترویج مفاهیم قرآنی و استفاده از ظرفیت مبلغان دینی در آستان امامزادگان انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با بیان اینکه طرح ضیافت الهی یک طرح موفق بوده است، گفت: اجرای طرح ضیافت الهی از ۲۴ خرداد ماه آغاز و تا ۲۴ تیر ماه ۹۴ ادامه خواهد داشت.

این مسئول اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح در امامزادگان و بقاع متبرکه در حد توان چندین قرآن و رحل‌ تجهیز شده است.

وی به نصب دعاهای ماه مبارک رمضان و نصب دعای روزانه خبر داد و عنوان کرد: خیمه‌های معرفت نیز در برنامه ضیافت الهی گنجانده شده است و در این راستا از تاریخ ۲۷ خردا ماه ۵۰ مبلغ دینی از قم به امامزادگان استان اعزام خواهند شد.

نوروزی یادآور شد: نماز جماعت در امامزادگان مجری طرح برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۴ امامزاده در استان داریم، اظهار کرد: در این میان ۹۰ امامزاده‌ هستند که زیرساخت لازم برای اجرای برنامه‌های فرهنگی دارند و طرح ضیافت الهی در ۴۰ امامزاده استان برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: برنامه یک افطاری ساده از محل نیات واقفین در امامزاده حسین(ع) و برخی از شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

این مسئول به محافل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اذعان داشت: بین نهم تا ۱۱ خرداد ماه قاریان مصری را در سطح استان خواهیم داشت و در مجموع ۸ محفل قرآنی در استان فعالیت می‌کنند.

نوروزی از حضور اساتید و مسئولین استانی و کشوری در برنامه‌های شب احیاء به همراه سخنرانی و سینه‌زنی خبر داد و گفت: پذیرایی سحر و افطاری در حد توان نیز در شام غریبان امام علی(ع) از روزداران انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: برپایی سفره‌های کریمانه در ولادت امام حسن مجتبی(ع) نیز از دیگر برنامه‌ها در ماه مبارک رمضان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در پایان به برنامه روز قدس اشاره کرد و گفت: هماهنگی و تبلیغات لازم در ان تاریخ انجام خواهد شد و نماز عید فطر نیز در سطح امامزادگان و  بقاع متبرکه برپا می‌شود.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “اعزام ۵۰ مبلغ دینی در ماه مبارک رمضان/ اجرای طرح ضیافت الهی در ۴۰ امامزاده استان”

 1. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي سراسر كشور گفت:

  دل‌نوشته‌ی کارکنان رسمی کارگری سازمان بهزیستی کشور در مورد تبدیل وضعیت
  در طی ماه‌های اخیر در خبرها آمده بود که مجلس به یک فوریت طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی پیمانی» رأی داده است و در این زمنیه هم دکتر احمد شوهانی، نماینده مجلس شورای اسلامی که از طراحان طرح فوق بوده، اظهار داشته که با تصویب نهایی این طرح، شغل جدیدی به وجود نمی‌آید و لذا بار مالی بر دولت تحمیل نخواهد شد.
  دکتر شوهانی همچنین خاطرنشان کرده که وضعیت فعلی کارمندان رسمی کارگری تبعیضی آشکار به حساب می‌آید، زیرا این افراد از تسهیلات و امتیازات بی‌بهره هستند در حالی که با اصلاح وضعیت‌شان می‌توانند از مزایای قانونی استفاده کنند.
  در این راستا هم جمعی از کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی همانند سازمان بهزیستی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان وضعیت فعلی خود و تبدیل وضعیت و استفاده از مزایای قانونی پرداخته‌اند.
  در بخشی از این نامه آمده است: «بسیاری از کارکنان سازمان بهزیستی کشور که به صورت رسمی کارگری مشغول فعالیت هستند، در طی سالیان اخیر توانسته‌اند با پیگیری و ادامه تحصیل موفق به کسب مدارک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد شوند و در حال حاضر به عنوان نیروهای باتجربه و تحصیلکرده انجام وظیفه نمایند و این در حالی است که همانند کارکنان رسمی و پیمانی نتوانسته‌اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند و تاکنون هیچ تغییری در احکام آنان لحاظ نگردیده است.
  طبق قانون کار می‌بایست احکام نیروهای تحصیلکرده تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی عده ای با مدرک کارشناسی هم حداکثر تا گروه ۱۰ ترقی پیدا کرده‌اند. همچنین پاداش عیدی کارکنان رسمی کارگری طبق قانون اداره کار می‌بایست حداقل دوبرابر تا ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود در صورتی که عیدی آنها مثل کارکنان رسمی کشوری می‌باشد و از مزایای سختی کار بر اساس ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار برخوردار شوند که متأسفانه در حال حاضر خبری نیست و این کارکنان از هر دو قانون استخدامی خدمات کشوری و قانون کار محروم هستند…
  لازم به ذکر است که کلیه کارکنان رسمی کارگری از ۱۸ سال به بالا سابقه دارند و با توجه به اخذ مدرک دانشگاهی در صورت تبدیل وضعیت می‌توانند به عنوان یک نیروی باتجربه در پست‌های حساس سازمانی خدمت کنند و از مزایای قانونی برخوردار شوند و وضعیت نیروی انسانی بهزیستی کشور نیز بهبود خواهد یافت. در صورت تبدیل وضعیت هم طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳ درصد کارفرما هم حذف خواهد شد..
  کارکنان رسمی کارگری سازمان بهزیستی در پایان یادآور شده‌اند: اکنون با توجه به مطرح شدن طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی یا پیمانی» که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و هم‌اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی بوده، امیدواریم که نمایندگان عزیز با نگاه پرمهر و با رأی مثبت خود در تصویب نهایی این طرح، موجبات رضایت حق‌تعالی و خرسندی و احقاق حق کارکنان زحمتکش رسمی کارگری را فراهم نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار