اعزام ۱۴تیم تخصصی امدادی و آمبولانس به مناطق زلزله‌زده - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150520
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
مدير عامل هلال احمر استان قزوين خبر داد
شاخص : مدير عامل هلال احمر استان قزوين گفت: تیم‌هایی که اعزام شدند شامل 14 تیم تخصصی در حوزه اسکان، واکنش سریع، آواربرداری و نجات هستند.

حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین صبح امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ در خصوص اقدامات صورت گرفته برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اظهار کرد: شب گذشته با اولین خبر وقع زلزله به نیروها آماده باش داده و یک مانور در سطح استان انجام دادیم.

وی با بیان اینکه کلیه پایگاه‌ها آماده‌باش شدند افزود: تعداد ۸ شعبه و ۳۳ پایگاه سازمان هلال احمر با ۲۷۰ نیرو در سطح استان به حالت آماده باش درآمدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین ادامه داد: پلمپ تمامی انبارها روز گذشته باز شد و آماده بودیم تا اگر اقلامی را اعلام نیاز کردند به مناطق زلزله‌زده ارسال کنیم.

این مسوول با اشاره به اینکه آمادگی خود را به استان‌های حادثه دیده اعلام کردیم گفت: استان کرمانشان ساعت ۳ صبح امروز اعلام نیاز به کمک کردند و ما ۶۵ امدادگر همراه با ۱۷ خودرو نجات و آمبولانس اعزام کردیم.

تمامی اصناف برای کمک به زلزله‌زدگان اعلام کمک کردند

آصفی بیان کرد: تیم‌هایی که اعزام شدند شامل ۱۴ تیم تخصصی در حوزه اسکان، واکنش سریع، آواربرداری و نجات هستند و درحال حاضر وارد استان کرمانشاه شده و مراحل استقرار و هماهنگی را طی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از امروز صبح بسیاری از هم استانی‌ها از اصناف مختلف برای کمک رسانی به هموطنان خود اعلام آمادگی کرده و تماس‌های مکرری داشته‌اند که این میزان محبت و روحیه همدلی مردم قزوین جای قدردانی دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین تشریح کرد: اولویت کار تیم‌هایی امداد و نجات در حال حاضر تا امشب در بحث آواربرداری و نجات است تا اگر کسی در زیر آوار مانده نجات داده شود و به بیمارستان منتقل گردد.

این مسوول با بیان اینکه از فردا بحث اسکان و موارد دیگر شروع خواهد شد افزود: برای هدفمند کردن کمک‌های مردمی، تا فردا صبح صبر خواهیم کرد تا پس از اسکان و مشخص شدن اقلام مورد نیاز برای دریافت کمک اطلاع رسانی کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار