اعزام ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از دانشجویان قزوین به اردوهای راهیان نور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 127994
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۴۸
مسئول بسیج دانشجویی استان خبر داد
شاخص : مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: 2 هزار و ۷۰۰ نفر از دانشجویان استان از تاریخ ۱۰ تا ۲۸ اسفند ماه در قالب ۷ کاروان مجزا برای بازدید از مناطق جنگی در جنوب کشور حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مهدی برزگر مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در نشست خبری با محوریت اردوهای راهیان نور و اردوهای جهادی که صبح امروز در معاونت روابط عمومی سپاه برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این اردوها آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم مقام شامخ شهدا می‌باشد

وی با اشاره به اعزام ۷ کاروان دانشجویی از استان قزوین، افزود: ۲ هزار و ۷۰۰ نفر از دانشجویان استان از تاریخ ۱۰ تا ۲۸ اسفند ماه  به منظور بازدید از مناطق جنگی در جنوب کشور حضور پیدا خواهند کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین بیان کرد: کاروان برادران از  تاریخ۱۰ تا ۱۴ و  خواهران از ۱۶تا۲۰ اسفند ماه اعزام می‌شوند و آخرین کاروان هم در تاریخ ۲۲ الی ۲۶ اسفند در مناطق جنگی حضور خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه الویت ثبت نام با دانشجویانی است که تاکنون به راهیان نور اعزام نشده اند گفت: هزینه این سفر با مشارکت سپاه و دانشگاه تامین و کاملا رایگان خواهد بود.

برزگر در ادامه با اشاره به همکاری موسسه میقات و سیره تفحص شهدای قم، تصریح کرد: بازدید از مناطق عملیاتی فتح المبین، فکه و معراج الشهدا از جمله برنامه‌های این سفر است که  با همکاری راویان و روحانیان جوان برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: بازدید از طلائیه، هویزه، اروند، علقمه و برگزاری اختتامیه در شلمچه از دیگر برنامه های این سفر روحانی است.

گروه جهادی پزشکی قزوین دومین گروه جهادی فعال در کشور است

این مقام با بیان اینکه دومین گروه جهادی پزشکی فعال در کشور پس از دانشگاه تهران مربوط به استان قزوین می باشد، تشریح کرد: اردوهای جهادی از جمله اقدامات خودجوش دانشجویان دلسوزی است که خود را وقف خدمت به مردم می‌کنند.

وی افزود: اولین اعزام مربوط به اردوهای جهادی در چهار گروه بهداشتی- درمانی، عمرانی، فرهنگی- آموزشی و اقتصاد مقاومتی به مناطق الموت و طارم در فروردین ماه صورت خواهد گرفت.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین با تاکید بر این نکته هدف اصلی اردوهای جهادی خدمت رسانی به روستاییان است، عنوان کرد: بیش از ۴۵ روستا تحت پوشش خدمات جهادی قرار گرفته‌اند و هزینه‌ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان در عید نوروز و ۲۵۰ میلیون تومان در فصل تابستان از سوی شبکه بهداشت و درمان استان برای خدمات پزشکی و مبلغی نیز توسط کمیته امداد برای خدمات عمرانی در اختیار اردوهای جهادی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار