اعضای شورا باید به دور از هرگونه فساد و فحشا باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56971
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۰۰
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با اشاره به ویژگی‌های برجسته اعضای شورا گفت: اعضای شورا باید به دور از هرگونه فساد و فحشا باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی پیش‌ازظهر امروز با حضور در همایش گرامیداشت روز ملی شورا که با حضور شوراهای شهر و روستاهای استان در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی شهر قزوین برگزار شد با بیان اینکه مقوله شورا یک سوره از قرآن را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: در سوره شوریً بیان می‌شود که آنچه در دنیا نزد شماست ارزش چندانی ندارد و چیزی که نزد خدا باشد ماندگار است.

امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه افراد شایسته شورا باید دارای ویژگی‌های برجسته‌ای باشند، تصریح کرد: اعضای شورا باید به دور از هرگونه فساد و فحشا باشند.

وی افزود: افراد در جایگاه شورا؛ وقتی خشمگین می‌شوند باید بلافاصله حالت بخشش و گذشت به خود بگیرند و چنین اشخاصی همواره در تلاش هستند که ببینند خداوند از آن‌ها چه می‌خواهد که آن را برآورده کنند.

عابدینی اذعان داشت: افراد شایسته تلاش می‌کنند برای اقامه نماز چراکه نماز بازدارنده از فحشا و منکر است و در درجه بعدی از آنچه که خداوند به آن‌ها روزی داده؛ انفاق می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه پایه زندگی مسئولین و شوراها باید بر مبنای «هیهات من الذله» باشد، توضیح داد: افراد شایسته مدیریت ظلم‌پذیر نیستند و همواره جانب حق را می‌گیرند.

این مسئول اضافه کرد: در مقابل شورای اسلامی که اهل شعائر الهی هستند، گروهی وجود دارند که به دنبال بدی‌ها بوده و منکر را رواج می‌دهند.

وی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم که موفقیت و سربلندی تنها در مسیر «عندالله» محقق خواهد شد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار