اعضاء پیکر پاکبان فداکار اهدا شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 146674
تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۰
رییس نظارت بر درمان علوم پزشکی قزوین:
شاخص : رئیس اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین از اهداعضو یک پاکبان فداکار آبیکی خبر داد.

دکتر محمدرضا مدبر رئیس اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص نیوز؛ اظهار کرد: تصادف پاکبان شهرستان آبیک در حین کمک به مصدومان یک تصادف جاده‌ای منجر به مرگ مغزی و اهدای اعضا بدن وی شد.

مدبرافزود: متوفی مرد ۴۰ ساله ای بوده که در ساعات خدمت خود یعنی بامداد ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ متوجه یک تصادف در اتوبان تهران – قزوین می شود و داوطلبانه به منظور نجات مصدومان، خود را به محل تصادف رسانده، اما متاسفانه خود دچار سانحه تصادف می شود.

این مسوول عنوان کرد: این پاکبان فداکار به علت ضربه مغزی، در مرکز آموزشی – درمانی شهیدرجایی قزوین بستری شد و پس از حدود دو هفته اقدامات درمانی و تلاش هایی که برای نجات جان وی انجام شد، متاسفانه مرگ مغزی وی توسط پزشکان اعضای تیم پیوند معاونت درمان، تایید شد.

وی توضیح داد: با تایید مرگ مغزی، خانواده بزرگوار متوفی برای اهدای اعضا پیکر وی اعلام رضایت کردند و پیکر ایشان برای اقدامات اهدا عضو به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران اعزام  و ۱۳ روز پس از تصادف، کبد و نسوج  وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

طبق گزارش واحد پیوند اعضا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، این سومین اهدای عضو استان قزوین در سال ۹۶ بوده و دو اهدای قبلی، مربوط به دو مرد ۳۱ و ۵۵ ساله است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار