اعطای نعمت‌های الهی متناسب با شایستگی بشر است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 102949
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۲۳
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی:
شاخص : نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ملکوت خدا همه زیباست و حجت خدا زیباترین زیبایی‌ها است، گفت: علت جایگاه والای امام زمان(عج) در بین تمام پیامبران و انسان‌های با فضیلت آن است که آرمان‌های بشری را تماما محقق می‌کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، صبح امروز آیت الله حسن عالمی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در مراسمی که به مناسبت اعیاد شعبانیه در سالن جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خداوند را شاکریم که در عصری به سر می‌بریم که می‌توانیم جزء منتظران ولی عصر(عج) باشیم و این انتظار در نزد خداوند با ارزش‌ترین عبادت‌ها است.

وی با بیان اینکه ملکوت خدا سراسر سرشار از زیبایی‌ و حجت خدا زیباترین زیبایی‌هاست، عنوان کرد: علت جایگاه والای امام زمان(عج) در بین تمام پیامبران و انسان‌های با فضیلت آن است که آرمان‌های بشری را تماما محقق می‌کند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: هر یک از پیامبران تنها در تحقق بخشی از آرمان‌های اسلام موفق بوده‌اند و نتوانستند فراگیر شوند.

این مسئول با بیان شاخصه‌های تحقق آرمان‌های الهی، گفت: زمانی که انسان لذت عدالت را احساس کند و بداند دیگران نیز از آن بهره‌مند‌ند به هدف خود رسیده است.

عالمی با اشاره به خطبه امام علی (ع) در خصوص جایگاه امام عصر تشریح کرد: امام قوام و گل سر سبد بشریت است و کسی حق ورود به بهشت را دارد که امام را بشناسد و امام نیز او را به عنوان پیرو خود بپذیرد.

وی با بیان اینکه ولایت بزرگترین نعمت پروردگار است، ابراز کرد: وظیفه ما در قبال این نعمت انجام وظیفه و تبعیت حداکثری از رهنمودهای امام و ولی خود است و اگر قدردان این نعمت الهی نباشیم به ظلم ظالمان دچار می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به فراهم سازی زمینه ظهور و فرج امام زمان (ع)، بیان کرد: پیش از اعطای نعمت ظهور، قابلیت‌های انسان مورد توجه خداوند متعال قرار گرفته است و اگر این شایستگی را در خود ایجاد و تقویت کنیم می‌توانیم زمینه‌ساز فرج حضرت شویم.

این مسئول در پایان با بیان اینکه ایجاد آبادانی و عمرانی و مبارزه با تنگ دستی از وظایف سازمان جهاد کشاورزی است، اضافه کرد: انتظاری که از این سازمان داریم این است که کار بی‌وقفه و پرتلاش با قرب الهی و کار برای خدا الویت همه امور قرار گیرد.

انتهای پیام/۷۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار