اعطای وام به ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95787
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲
شاخص : مدیر کل دفتر تجاری‌سازی‌ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اعطای وام 28 میلیارد تومانی به 220 شرکت دانش‌بنیان در سال 94 خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز، اسماعیل قادری‌فر مدیر کل دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات دفتر تجاری‌سازی معاونت علمی از سال ۹۳ بحث حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که در مسیر رسیدن به توسعه خود با شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ تعامل بر قرار کنند.
قادری‌فر عنوان کرد: در همین راستا از ۲۲۰ شرکت دانش‌بنیان با اعطای وام ۲۸ میلیارد تومانی در سال جاری از مهم‌ترین اقدامات آنها حمایت کرده‌ایم.
قادری‌فر در پاسخ به این سؤال که مهم‌ترین برنامه‌های معاونت علمی برای سال ۹۵ به چه صورت است تصریح کرد: ایجاد مراکز نوآوری در کنار مؤسسات و پارک علم و فناوری یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که در دستور کار داریم و در کنار آن کسب و کار فناورانه را رونق می‌بخشیم.
وی تأکید کرد: طبق آیین‌نامه ماده ۴۲ قانون اساسی تحت عنوان تولیدات ایرانی مدل‌سازی برای خرید هرچه بیشتر تجهیزات در دستور کار قرار دارد.
همچنین چهارمین نمایشگاه ساخت تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ۵ تا ۸ اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود و تمامی شرکتها در این نمایشگاه در سطوح چهارگانه فناوری دسته بندی می‌شوند.
قادری‌فر عنوان کرد: این تجهیزات یارانه‌ای تا سقف ۵۰درصد برای سطح اول، ۳۵ درصد برای سطح دوم و ۲۰ درصد برای سطح سوم خواهند داشت و سطح چهارم از یارانه برخوردار نیستند.
وی بیان کرد: این نمایشگاه برای تحریک بازار تقاضا و مؤسسات آموزش عالی است و سعی می‌کنیم بحث بازارسازی و تحریک تقاضا را در سال ۹۵ بیش از پیش گسترش دهیم.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار