اعلام اسامی کارخانجات خوراک دام و طیور دارای پروانه بهداشتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 157160
تاریخ انتشار: ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
توسط دامپزشکی قزوین صورت گرفت؛
شاخص : رئیس نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان قزوین از وجود 11 کارخانه خوراک دام و طیور فعال و دارای پروانه بهداشتی در استان خبر داد.

دکتر راول غلامپور اقدمی رئیس  نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان قزوین در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از وجود ۱۱ کارخانه خوراک دام و طیور فعال و دارای پروانه بهداشتی در استان خبر داد.

وی در تشریح این خبر افزود: درحال حاضر استان قزوین واجد ۱۱ کارخانه خوراک دام وطیور مجاز می باشد که این کارخانجات پس از احراز شرایط لازم؛ واجد دریافت پروانه بهره برداری بهداشتی و نیز پروانه ساخت محصولات تولید خود از اداره کل دامپرشکی استان شدند .

وی درادامه گفت: اهمیت تولید بهداشتی خوراک دام و طیور ، علاوه بر نتایج تولیدی ، بصورت مستقیم بر بهداشت مصرف کننده نهایی آن تاثیر دارد لذا ضمن حضور دکتر دامپزشک در واحد برای نظارت بهداشتی در امر تولید ، براساس برنامه زمانبندی شده ازاین کارخانجات بازدید شده و نسبت به نمونه برداری محصولات اقدام می شود و در صورت هرگونه نقص ساختاری و یا مدیریتی واحد و یا مغایرت نتایج آزمایشگاهی با استاندارد های تعریف شده، برابر با دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور اقدام می گردد.

اقدمی افزود: به دامداران و مرغداران توصیه می گردد نسبت به تهیه خوراک دام از کارخانجات مورد تایید دامپزشکی اقدام نمایند و از تهیه ومصرف خوراک از کارخانجات غیرمجاز اکیدا” خودداری نمایند.

وی در پایان خاطر نشان کرد ، تنها محصولاتی که از این کارخانجات خارج شده مورد تایید این اداره بوده و سایر موارد مورد تایید این اداره نیست.

لازم به ذکر است اسامی کارخانجات مجازکه دارای پروانه بهره برداری بهداشتی و پروانه ساخت محصول معتبر می باشند به ترتیب حروف الفبا به شرح ذیل می باشد :

۱- کارخانه خوراک انرژی وپروتئین شایان

۲- کارخانه خوراک پاک دانه ایرانیان

۳- کارخانه خوراک حمید رضا حاجی

۴- کارخانه خوراک طیور دانه تاک

۵- کارخانه خوراک طیور دکتر رضا طاهر خانی

۶- کارخانه خوراک طیور زرین رشد دانه

۷- کارخانه خوراک سیالان سام

۸- کارخانه خوراک سیانس

۹- کارخانه خوراک سیمرغ بوئین زهرا

۱۰-کارخانه خوراک دام وطیور فرادانه آوند

۱۱-کارخانه خوراک کاوش دانه سپهر پویا

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار