اعلام نتایج انتخابات تا ساعاتی دیگر/ ارائه شکایات مستند از طرف کاندیداها انتخابات را به دور دوم می‌کشاند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 94734
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۲۱
رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان:
شاخص : رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان با اشاره به زمان اعلام نتایج آرا گفت: انتظار می‌رود دور دومی برای انتخابات وجود نداشته باشد اما در صورت ارائه شکایاتی مستند؛ در بعضی حوزه‌ها انتخابات در دور دوم برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام علی قابل صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به اینکه درصد مشارکت مردم در انتخابات تاکنون مشخص نشده، اظهار کرد: شمارش آرا تعدادی از صندوق‌های شعب اخذ رای به پایان نرسیده است.

وی افزود: مردم با لبیک به دعوت مقام معظم رهبری مشارکتی حداکثری خود را در پای صندوق‌های رای به دور از انتظار به صحنه کشاندند.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان ابراز کرد: با وجود کثرت کاندیداها و تلاشی که طرفدارانشان داشتند، انتخاباتی آرام و بدون مسئله را پشت سر گذاشتیم.

این مسئول با ابراز خرسندی از فهم سیاسی مردم، بیان کرد: باید قدردان ملتی باشیم که پایداری و ثبات را برای کشور و نظام خود به ارمغان آوردند.

قابل عنوان کرد: اگر اختلافی در نتیجه لیست‌ها ایجاد نشود به تدریج تا ساعاتی دیگر نتایج آرا اعلام خواهد شد.

قابل با بیان اینکه کاندیداها  تا ۱۳ اسفند مهلت شکایت دارند، اذعان داشت: انتظار می‌رود دور دومی برای انتخابات وجود نداشته باشد اما در صورت ارائه شکایاتی مستند؛ در بعضی حوزه‌ها انتخابات در دور دوم برگزار خواهد شد.

رئیس دفتر رسیدگی و نظارت شورای نگهبان ضمن تشکر از داوطلبینی که زمینه رقابت و حضور با نشاط مردم را در عرصه انتخابات فراهم کردند، گفت: همه کاندیداها قانون‌مداری را به خوبی رعایت کردند اما گاها برخی از روی احساسات یا آشنا نبودن به قانون تخلف‌ه‍ای جزئی را مرتکب شدند.

وی با اشاره به لزوم تبعیت نامزدهای انتخاباتی از قانون اساسی، گفت: از آنجا که استان قزوین ظرفیت ۴ نماینده را دارد، تمام۸۳ نفر داوطلب واقف بودند که امکان پیروزی همه وجود ندارد.

این مسئول تاکید کرد: درواقع برد با کسانی است که انصاف، اخلاق و پایبندی به قانون را رعایت کردند تا خاطرات ناشایستی از خود در ذهن مردم به جا نگذارند.

قابل خاطرنشان کرد: بعد از پایان این رقابت باید با اخوت و برادری کنار یکدیگر به فکر عزت، استقلال و آبادانی کشور برای نسل‌های آینده بود و برای پیروزی انقلاب اسلامی و اتصال آن به انقلاب امام عصر(عج) تلاش کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “اعلام نتایج انتخابات تا ساعاتی دیگر/ ارائه شکایات مستند از طرف کاندیداها انتخابات را به دور دوم می‌کشاند”

  1. محمد گفت:

    سلام
    گفته : برد با کسانی است که انصاف، اخلاق و پایبندی به قانون را رعایت کردند.
    میگم : پول پیش شام، نان نذری هادی اباد، گوشت نذری الموت، لنگه کفش بیدستان، امضای جعلی و پیش ساخته فرهنگیان، شعار زنده باد موسوی و … مصداقی از اخلاق بود؟ پس اخلاق و قانون را تعریف کنید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار