اعلام نتایج تائید صلاحیت‌ها تا پایان دی ماه/ برخی سایت‌های خبری استان محور انتشار شایعات انتخاباتی شده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89282
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین:
شاخص : حجت الاسلام علی قابل گفت: برخی از سایت‌های استان جملاتی به صورت شایعه مبنی بر رد یا تأیید صلاحیت شدن برخی کاندیداهای مطرح شده است که این موارد صحت ندارد.

شاخص نیوز : حجت الاسلام علی قابل، رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین صبح امروز با اشاره به هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان اظهار کرد: در روزهای اخیر هجمه‌هایی علیه شورای نگهبان در برخی رسانه‌ها شکل گرفته که هدف آنها ایجاد تشنج و ناآرامی در استان است.

وی با تکذیب رد یا تأیید صلاحیت شدن نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان، ابراز کرد: در برخی از سایت‌های استان جملاتی به صورت شایعه مبنی بر رد یا تأیید صلاحیت شدن برخی کاندیداهای مطرح شده است که این موارد صحت ندارد.

این مسئول ادامه داد: در این روزها موارد این چنینی در برخی از رسانه‌ها مشاهده شده که این اخبار را به هیئت نظارت استان نسبت می‌دهند که این موضوع در مقطع کنونی کذب است و همه این موارد را رد می‌کنم.

وی تصریح کرد: موضوع رد یا تأیید صلاحیت داوطلبان مجلس فقط باید از ناحیه هیئت مرکزی نظارت شورای نگهبان و در نهایت نیز از جانب شورای نگهبان بیان شود و تا به امروز هیچ خبری از سوی هیئت نظارت استان اعلام نشده است.

قابل تاکید کرد: هرگونه خبری که از قول شخص من مطرح شده، صحت ندارد و توصیه ما به مردم این است که به شایعات توجه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه برخی از کاندیداهای انتخابات برای حذف رقبای خود به انتشار شایعات می‌پردازند، بیان کرد: هرگونه بی اخلاقی در پرونده این افراد ثبت شده و از سوی شورای نگهبان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان استان گفت: بررسی صلاحیت‌های داوطلبان در مرحله نخست در هیئت‌های اجرایی مستقر در فرمانداری‌هاست که در استان قزوین در سه حوزه قزوین، تاکستان و بویین زهرا صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: تا یکشنبه هفته جاری شکایات افراد رد صلاحیت شده‌ به دست ما رسیده و چهار روز برای بررسی پرونده‌ها در هیئت‌های نظارت زمان داریم که نظرات آن جمع‌بندی و برای هیئت مرکزی نظارت ارسال خواهد شد.

قابل در پایان گفت: نتایج اعلام صلاحیت‌ها پس از ۲۶ دی ماه از طریق هیئت مرکزی نظارت اعلام و رسماً به فرمانداری‌ها ابلاغ می‌شود و به افراد نیز اطلاع داده می‌شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار