افتتاح بخش تخصصی نابینایان در کتابخانه شهدا قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76290
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۳:۱۰
همزمان با روز عصای سفید صورت گرفت
شاخص : همزمان با روز عصای سفید بخش تخصصی نابینایان در کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، همزمان با روز عصای سفید بخش تخصصی نابینایان در کتابخانه عمومی شهدا شهر قزوین با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.
مهدی رمضانی مدیرکل کتابخانه های استان قزوین در این مراسم اظهار کرد: با کمک انجمن نابینایان در این کتابخانه امکانات تخصصی برای نابینایان و کم بینایان در رده های سنی مختلف با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیون تومان فراهم شده است.

این مسئول با اعلام اینکه فضای اختصاص داده شده به بخش تخصصی نابینایان کتابخانه عمومی شهدا ۱۰۰ متر است، گفت: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ کتاب در قالب لوح فشرده و نوار کارست و یک هزار و ۵۰۰ نسخه کتاب بریل در این بخش وجود دارد که در آینده نزدیک این منابع توسعه پیدا می کند.

رمضانی تجهیزات کامل این بخش را هارد اگسترنال، ضبط صوت، تلویزیون، برجسته نگار، به دید و تجهیزات کامل بخش کودک ویژه نابینایان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: این بخش با هدف توسعه خدمت رسانی به روشن دلان در رده های سنی مختلف و در راستای تاکیدات دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور جهت ارتقاء فعالیت در این حوزه انجام می شود.

مدیرکل کتابخانه های استان قزوین در انتها از افتتاح کتابخانه عمومی در روستای آلتین کش از توابع بخش طارم سفلی شهرستان قزوین خبر داد و افزود: این روستا به دلیل جمعیت جوان، انجام فعالیت های فرهنگی در آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار