افتتاح بزرگ‌ترین توقفگاه اتوبوسرانی قزوین با ۸ میلیارد تومان اعتبار - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74320
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۲
با حضور مسئولان استاني صورت گرفت
شاخص : با حضور مسئولان استاني فاز نخست توقفگاه بزرگ اتوبوسرانی امام علی (ع) با اعتباري بالغ بر 8 ميليارد تومان در قزوين به بهره برداري رسيد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، فاز نخست توقفگاه بزرگ اتوبوسرانی امام علی (ع) قزوین با حضور مرتضی روزبه استاندار قزوین، داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان ظهر دیروز به بهره برداری رسید.

محمد حسین ایرانخواه مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین در این مراسم با بیان اینکه توقفگاه اتوبوسرانی امام علی (ع) جزء پنج توقفگاه بزرگ کشور است، اظهار کرد: فاز نخست احداث این پروژه در مساحت ۹ هکتار با اعتبار ۸ میلیارد تومان و همکاری سازمان عمران شهرداری، اداره کل مسکن و شهرسازی و شهرداری قزوین به بهره‌برداری رسیده است.

این مسئول با اعلام اینکه در حال حاضر ظرفیت این توقفگاه ۳۰۰ دستگاه اتوبوس است، عنوان کرد: ظرفیت تعمیرگاه این توقفگاه هم ۵۰ دستگاه اتوبوس و مخزن ایستگاه سوخت‌گیری ۲۴۰ لیتر است و در این مجموعه از آب و برق شهری استفاده نمی‌شود.

ایرانخواه با اشاره به بازسازی دستگاه‌های اتوبوس گفت: از سال ۹۰ تاکنون از مبلغ ۱۵ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان برای بازسازی هر دستگاه اتوبوس هزینه شده است.

محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به اینکه استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی نیازمند فرهنگ سازی است، افزود: صرفه اقتصادی، امنیت سفر، کاهش آلایندگی و ترافیک بخشی از مزایای استفاده از حمل و نقل عمومی است که باید مردم را در جهت استفاده از آن تشویق کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار