افتتاح بیش از ۱۰۰ طرح عمرانی در هفته دولت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66170
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۹:۲۶
فرماندار شهرستان قزوین در نشست شورای اداری عنوان کرد:
شاخص : فرماندار شهرستان قزوین در نشست شورای اداری این شهرستان گفت : در هفته دولت بیش از صد پروژه در زمینه های نوسازی مدارس و همچنین آب آشامیدنی شهری، روستایی و کشاورزی افتتاح خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص، ظهر امروز فرماندار شهرستان قزوین در نشست شورای اداری این شهرستان گفت : در هفته دولت بیش از صد پروژه در زمینه های نوسازی مدارس و همچنین آب آشامیدنی شهری، روستایی و کشاورزی افتتاح خواهد شد .

سیدعلی موسوی همچنین بودجه امسال این شهرستان را  ۳۴۳ میلیارد ریال اعتبار برای شهرستان قزوین خبر داد و آن را ناعادلانه خواند.

موسوی با تاکید بر اینکه شهرستان قزوین ۴۷درصد از جمعیت و یک چهارم از مساحت استان را در بر می گیرد اضافه کرد: از سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواسته ایم تا درباره میزان اعتبار واگذار شده تجدید نظر کند.

وی با بیان اینکه امسال پروژه جدیدی را آغاز نکرده ایم یادآورشد: بودجه امسال برای ۳۰۹ پروژه نیمه کاره که ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند در نظر گرفته شده است .

سیدعلی موسوی افزود: ۵۴ طرح از نوسازی مدارس ، ۴۸ پروژه از راه و شهرسازی و ۴۶ پروژه از آب شرب روستایی و کشاورزی بیشترین میزان اعتبار را به خود اختصاص داده اند.

فرماندار شهرستان قزوین با اشاره به حادثه سیل اخیر گفت : یکی از عاملان خسارت در این زمینه ساخت و سازهای کنار رودخانه است که از مدیران درخواست می شود تا از این کار جلوگری کنند .

موسوی آتش سوزی در منابع طبیعی را از جمله آسیب های مهم زیست محیطی بیان کرد و گفت : بهتر است تا برای جلوگیری از این اتفاقات اکیپ پیمانکاران دربخش ها مستقر شوند و دهیاران آموزش های لازم را در این زمینه به مردم ارائه دهند.

وی سد معبرها از جمله دست فروشان را از دیگر مشکلات شهر بیان کرد و گفت : برای حفظ و برقراری امنیت لازم است تا شهرداری این افراد را ساماندهی کند.

معاون سازمان امور اقتصادی و دارایی استان قزوین هم از ارائه خدمات الکترونیکی با نام پنجره واحد سرمایه گذاری خبر داد و گفت : این برنامه که در حال تدوین است و به زودی راه اندازی می شود سرمایه گذار اطلاعات خود را در یک فضای مجازی ارائه می دهد و بدون مراجعه  مجوز فعالیت خود را دریافت می کند .

در ادامه این جلسه رییس جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین هم از آموزش ۳۰۰ امدادگر خبر داد و گفت : اجرای کلاس های آموزشی از برنامه سالیانه است که از ابتدای سال تا کنون ۸ دوره تخصصی  برگزار شده است .

داود ارجینی همچنین از عملیاتی کردن طرح امداد و نجات روستایی خبر داد و گفت : درنظر داریم تا آموزش دیده ها را در اختیار دهیاری قرار دهیم تا به موقع بتوانند در هنگام حوادث کمک کنند.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار