Iranjb.ir

افتتاح مدرسه خیرساز با بیش از ۱۶ میلیارد ریال اعتبار در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75331
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۳۵
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اعلام کرد
شاخص : مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان قزوين از افتتاح مدرسه خيريه ابوطالب تقوي با بيش از 16 ميليارد ريال اعتبار در قزوين خبر داد.
۸۱۵۸۱۸۳۶-۶۴۰۶۲۹۰

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، علی عسگر جوانبخت دیروز در مراسم افتتاح مدرسه ۱۰ کلاسه خیر ساز در قزوین، اظهار کرد: مدرسه خیریه ابوطالب تقوی مختص به دانش آموزان پسر مقطع متوسطه است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین بیان کرد: برای ساخت این مدرسه ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده که ۹۰ درصد آن را خانواده تقوی تأمین کرده اند.

این مسئول در ادامه افزود: این خانواده نیکوکار پیش از این نیز دو مدرسه در شهر قزوین احداث کرده بودند.

جوانبخت تصریح کرد: برای تحقق بحث توسعه پایدار و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید دو رویکرد تغییر نگاه در تخصیص بودجه آموزش و پرورش و مشارکت مردمی در امر ساخت و ساز را داشته باشیم.

وی اعلام کرد: در استان قزوین یک هزار و ۸۹۰ واحد آموزشی، یک هزار و ۶۹۰ فضای آموزشی و یک هزار و ۳۹۰ ساختمان آموزشی وجود دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه حدود یک سوم از مدارس استان قزوین فرسوده اند و نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند، گفت: در سال گذشته تکمیل ۳۰ پروژه نیمه کاره به همت خیرین مدرسه‌ساز شروع شد که ۲۰ پروژه در مهر ماه امسال و ۱۰ پروژه دیگر نیز تا ۲۲ بهمن سال ۹۴ تحویل آموزش و پرورش داده خواهد شد.

جوانبخت در انتها اضافه کرد: در شهرهای اقبالیه، محمودآباد، بیدستان، شریف آباد و ناصرآباد نیاز به ساخت مدرسه داریم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار