افتتاح مدرسه خیرساز با بیش از ۱۶ میلیارد ریال اعتبار در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75331
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۳۵
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اعلام کرد
شاخص : مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان قزوين از افتتاح مدرسه خيريه ابوطالب تقوي با بيش از 16 ميليارد ريال اعتبار در قزوين خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، علی عسگر جوانبخت دیروز در مراسم افتتاح مدرسه ۱۰ کلاسه خیر ساز در قزوین، اظهار کرد: مدرسه خیریه ابوطالب تقوی مختص به دانش آموزان پسر مقطع متوسطه است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین بیان کرد: برای ساخت این مدرسه ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده که ۹۰ درصد آن را خانواده تقوی تأمین کرده اند.

این مسئول در ادامه افزود: این خانواده نیکوکار پیش از این نیز دو مدرسه در شهر قزوین احداث کرده بودند.

جوانبخت تصریح کرد: برای تحقق بحث توسعه پایدار و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید دو رویکرد تغییر نگاه در تخصیص بودجه آموزش و پرورش و مشارکت مردمی در امر ساخت و ساز را داشته باشیم.

وی اعلام کرد: در استان قزوین یک هزار و ۸۹۰ واحد آموزشی، یک هزار و ۶۹۰ فضای آموزشی و یک هزار و ۳۹۰ ساختمان آموزشی وجود دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه حدود یک سوم از مدارس استان قزوین فرسوده اند و نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند، گفت: در سال گذشته تکمیل ۳۰ پروژه نیمه کاره به همت خیرین مدرسه‌ساز شروع شد که ۲۰ پروژه در مهر ماه امسال و ۱۰ پروژه دیگر نیز تا ۲۲ بهمن سال ۹۴ تحویل آموزش و پرورش داده خواهد شد.

جوانبخت در انتها اضافه کرد: در شهرهای اقبالیه، محمودآباد، بیدستان، شریف آباد و ناصرآباد نیاز به ساخت مدرسه داریم.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار