افتتاح پارکینگ اختصاصی حمام تاریخی قجر در نوروز ۹۵/ حمام قجر پربازدیدترین مکان گردشگری قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96465
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۷:۳۹
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: پارکینگ اختصاصی حمام تاریخی قجر با هدف رفاه حال شهروندان به ویژه اهالی محله عبید زاکانی در ایام نوروز آماده بهره برداری است.

سعید وزیری نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین صبح امروز در گفتگو با خبرنگار شاخص نیوز از افتتاح پارکینگ اختصاصی حمام تاریخی قجر در نوروز ۹۵ خبر داد.

وی در ادامه افزود: این پارکینگ یک ملک مسکونی به مساحت هزار و ۵۰۰ متر است که توسط شهرداری منطقه یک قزوین تملک شده و انجام امور عمرانی آن بر عهده سازمان عمران شهرداری قزوین می باشد.

وزیری نژاد اظهار کرد: پارکینگ اختصاصی حمام تاریخی قجر با هدف رفاه حال شهروندان به ویژه اهالی محله عبید زاکانی در ایام نوروز آماده بهره برداری برای مسافران نوروزی و گردشگران می باشد.

این مسئول با بیان این مطلب که با افتتاح این پارکینگ مشکل اساسی منطقه بافت تاریخی عبید زاکان رفع می گردد،خاطرنشان کرد: محله عبید زاکانی از محله های تاریخی بسیار پر رونقی است که به نوعی یکی از قطب های گردشگری استان محسوب می‌شود و حمام قجر به عنوان پر بازدیدترین مکان گردشگری استان در این محله قرار دارد و عده زیادی از گردشگران برای بازدید از بناهای تاریخی به ویژه حمام قجر به این محله می‌آیند.

وی در ادامه افزود : حمام قجر یکی از کهن‌ترین و بزرگترین گرمابه‌های قزوین است که در سال ۱۰۵۷ هجری قمری توسط امیرگونه خان از امیران شاه عباس دوم در دوره صفویه در محله عبید زاکان فعلی بنام حمام شاهی ساخته شده که با سه بخش اصلی سربینه، میاندر و گرمخانه بالغ بر هزار و ‎ ۴۵مترمربع مساحت دارد، این گرمابه تاریخی در بیشتر از پنج سال گذشته، از سوی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین با صرف اعتباری معادل یک میلیاردو ۲۵۰ میلیون ریال طی یکسال مرمت و بازسازی شد و از این پس از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین تجهیز و تاکنون اداره می شود.

کسب رتبه‌های برتر  توسط گروه دانش بنیان لکو در نهمین دوره مسابقات لکو کاپ

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در ادامه تصریح کرد: نهمین دوره مسابقات مهارت های علمی دانش آموزی لکو کاپ با حضور ۲۰۰ تیم در قائم شهر مازندران برگزار شد و شرکت کنندگان در گرایش های رباتیک، سازه های ماکارونی، نجات تخم مرغ و چرتکه به رقابت پرداختند.

این مقام مسئول در پایان گفت: گروه دانش بنیان لکو با حمایت سازمان فرهنگی ورزش شهرداری قزوین موفق به کسب رتبه اول و دوم در رشته سازه‌ای ماکارونی شد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار