ایران جانبی

» افتتاح ۴۲۰واحد مسکونی در لرستان به‌مناسبت هفته دفاع مقدس/ ۹۰۰ پروژه عمرانی و اشتغال‌زایی اجرایی می‌شود
کد خبر: 196830
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۴:۰۷
مسئول بسیج سازندگی استان قزوین خبر داد
شاخص : مسئول بسیج سازندگی سپاه استان قزوین گفت: همزمان با هفته بسیج در سراسر کشور ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی انجام می‌شود که سهم استان ما ۹۰۰ پروژه عمرانی ، خدمات رسانی و اشتغال زایی است که با حضور مسئولین کشوری و لشگری در پنجم آذرماه افتتاح خواهند شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،سرهنگ مهدی صادق پور در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز(یکشنبه) در سالن اجتماعات سازمان بسیج سازندگی برگزار شد، اظهار کرد: بسیج سازندگی استان قزوین تعهد کرده بود که تعمیر ۴۲۰واحد مسکونی در مناطق سیل زده لرستان را در هفته دفاع مقدس به اتمام برساند که خوشبختانه با همکاری تیم‌های جهادی این تعهد در مرحله افتتاح قرار دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح جهاد همبستگی ملی افزود: ارتقای روحیه جهادی مدیریت‌ها در کشور و مشارکت مردم در بازسازی و بحث آبرسانی و خدمات رسانی در روستاهای محروم نشان از همدلی مردم و دولت و گروه‌های جهادی سپاه و بسیج است که نشان دهنده گسترش فرهنگ ایثار است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در تحقق شعار “ما می‌توانیم” بیان کرد: باتوجه به اینکه ما معین شهرستان دلفان در استان خرم آباد بودیم؛ اگر همبستگی مردم وجود نداشت کارها به این سرعت پیش نمی‌رفت؛ همچنین حضور گروه‌های جهادی از اقشار مختلف کمک بسیار بزرگی به سازندگی در مناطق سیل زده بود.

این مسیول درباره احداث ۳۰واحدی که تعهد بسیج سازندگی در مناطق سیل زده بود، ابراز کرد: بحث بازسازی۳۰ واحد در شهرستان دلفان به مرحله سقف رسیده است و با کمک گروه‌های جهادی در هفته بسیج امسال افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه در آستانه چهلمین سال تشکیل بسیج هستیم همزمان با این طرح‌ها در سراسر کشور ۴۰هزار پروژه محرومیت زدایی اجرایی می‌شود که سهم استان قزوین ۹۰۰ پروژه عمرانی، خدمات رسانی و اشتغال‌زایی است که با حضور مسئولان کشوری و لشکری در پنجم آذرماه در هفته بسیج افتتاح می‌شود که شامل احداث مساجد، خانه عالم، آبرسانی، ساخت کانال آب و ساخت راه‌ها است.

صادق پور ابراز کرد: علاوه بر اشتغال‌زایی در شش ماهه سال جاری، در عرصه اقتصاد مقاومتی فعالیت‌هایی نظیر بسته‌بندی محصولات کشاورزی، ریسندگی، بافندگی و صنایع دستی با پرداخت اعتباری بالغ بر ۹میلیارد تسهیلات قرض الحسنه به ۴۸۵ نفر اجرایی شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین عنوان کرد: در راستای طرح همبستگی ملی با استفاده از ظرفیت بسیج با کمک ۷۵۰ نیروی بسیجی از تمام شهرستان‌های استان برای تامین و احداث۴۵۰ واحد سیل زده اقدام شد که ۱۴۰ مورد در بازه زمانی یک ماهه تکمیل شدند.

وی ابراز کرد: با تخصیص عمرانی شش هزار نفر طی سه ماه برای تکمیل ۴۲۰ واحد کار اقدام کردیم؛ این درحالی بود که برای تکمیل این پروژه‌ها هیچ هزینه‌ای از بودجه دولتی دریافت نکردیم و بیشتر از آورده‌های مردمی و خیرین بود.

این مسئول گفت: جهت تکمیل ۳۰ واحد تعهدی بسیج سازندگی ۲۰ دستگاه ماشین آلات مهندسی با هماهنگی معاونت عمرانی و ستاد بحران استانداری هماهنگ شده است.

وی با بیان اینکه ساخت این ۳۰ واحد‌ مسکونی با زیربنای ۷۵ متری است، اذعان کرد: این واحدها زیر نظر کارشناسان بنیاد مسکن ساخت شده‌اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین با بیان اینکه تعهد کل کشور ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی برای مناطق سیل زده است، گفت: خدمات رسانی از ابتدای وقوع سیل در استان گلستان و لرستان با همکاری نیروهای نظامی و ارتش و سپاه خدمات رسانی آغاز شد که با همکاری گروه‌های جهادی اقدامات خوبی صورت گرفت.

صادق پور ابراز کرد: دولت تعهد کرده بود که دو میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان تا مرحله گچ کاری در قالب پرداخت تسهیلات به مناطق سیل زده کمک کند که از این میزان یک میلیارد تومان مخقق شده است.

این مسئول اذعان کرد: یک میلیارد و پانصد میلیون تومان نیز از طریق بسیج سازندگی استان و مشارکت مردمی و خیرین بوده که به ۳۰واحد در حال ساخت تزریق خواهد شد که این ۳۰واحد اکنون در مرحله دیوارکشی و نازک کاری قرار دارد، همچنین برخی اقلام اساسی مانند اجاق گاز و آبگرمکن نیز وعده شده بود که تحقق خواهد یافت.

وی ادامه داد: گروه‌های جهادی در کنار حضور در فعالیت‌های عمرانی فعالیت‌هایی نظیر ویزیت رایگان پزشکی و خدمات فرهنگی تا اتمام پروژه‌ها در مناطق سیل زده انجام می‌شود؛ همچنین تیم پزشکی اعزام شده توانست ۵۰۰ ویزیت رایگان به مردم سیل زده ارائه دهد.

صادق پور با اشاره به اینکه مناطق سیل زده دارای بیشترین محرومین روستایی و معلولان بهزیستی است که نیاز به توجه و محرومیت زدایی دارد، گفت: بحث حمل و نقل مصالح در این منطقه بسیار دشوار است، زیرا مصالح مورد استفاده برای احداث واحدهای مسکونی از استان قزوین تامین می‌شود که تا شروع فصل سرما این پروژه‌ها به اتمام خواهند رسید.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین درباره اقدامات انجام شده توسط سازمان بسیج سازندگی در قزوین گفت: سد مخرن آب آقابابا بعد از دریافت اعتبار در سال جاری به مرحله افتتاح خواهد رسید.

وی افزود: در قالب ساخت خانه عالم و مساجد ۱۸میلیارد تومان برای ۹۰۰ پروژه با مشارکت مردم و بسیج سازندگی انجام می‌شود، همچنین پروژه‌هایی مانند احداث سد کانال مخزن آب به علت همکاری و مشارکت یدی و مالی مردمی از موفقیت بیشتری برخوردار است که می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ها داشته باشد.

این مسئول عنوان کرد: در شش ماه ابتدایی سال جاری در راستای اشتغال زایی اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان برای ۱۹۵نفر تسهیلات پرداخت شد که در قالب تسهیلات قرض الحسنه چهار درصدی، تسهیلات اقتصاد مقاومتی ۱۰درصدی و تسهیلات بانک سینا ۸درصد بود.

وی بیان کرد: شرکت‌های حامی گستر با همکاری سازمان بسیج سازندگی ۱۵راس گوساله برای هر واحد دام از ۸۰ تا ۱۲۰ میلیون در راستای اشتغال زایی پرداخت کرده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در پایان گفت: در راستای حمایت از مناطق کم برخوردار ۵هزار بسته غذایی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان توسط خیرین و بسیج سازندگی تهیه و در روستاهای سطح استان قزوین توزیع شده است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار