افتتاح ۴۲ مدرسه در سال تحصیلی جدید در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73211
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲
مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس استان خبر داد
شاخص : مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین از افتتاح 42 پروژه در سال جاري خبر داد و گفت: از اين ميزان 20 مدرسه ناتمام توسط خيرين تكميل مي شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، افتتاح مدرسه و مراسم کلنگ‌زنی یک واحد آموزشی با حضور مسئولان کشوری و استانی ظهر دیروز در ناحیه شهری ناصرآباد قزوین صورت گرفت.

عسگرعلی جوانبخت مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین در این مراسم از افتتاح ۴۲ پروژه در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: از این میزان ۲۰ مدرسه ناتمام توسط خیرین تکمیل می شود.

این مسئول با اشاره به میزان اعتبارات موجود برای ساخت و ساز فضاهای آموزشی، اعلام کرد: اعتباراتی که سالانه این اداره کل به منظور انجام این فضاهای آموزشی از بودجه استانی، ملی، بودجه خیران، مشارکت مردمی دریافت می‌کند حدود ۳۰۰ هزار میلیون ریال است.

جوانبخت خاطرنشان کرد: همه مناطق استان از جمله مناطق محروم از فضای آموزشی بهره‌مند بوده و در هیچ‌ یک از روستاهای استان دانش‌آموزان محروم از تحصیل وجود ندارد.

وی اضافه کرد: یک دبیرستان ۶ کلاسه دخترانه با عنوان زنده‌یاد محمدعلی ایزدپناهی ناصرآباد در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۶۵ و زیربنای ساختمانی ۷۱۲ متر مربع افتتاح شد که می‌تواند همزمان با سایر واحدهای آموزشی شهرستان قزوین از ابتدای سال تحصیلی جاری برنامه کاری خود را آغاز کند.

همچنین در این مراسم کلنگ ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه ناصرآباد در ۲ طبقه و زیربنای یک هزار و ۱۲۴ مترمربع با همکاری وزارت کشور و سازمان بین المللی در امور پناهندگان به زمین زده شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار