افت ۱.۵ متری سطح آب‌های زیرزمینی/ کسری ۳۵۰ میلیون مترمکعبی آب در دشت قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80230
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۱۵
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین خبر داد
شاخص : مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین قزوین از افت ۱.۵ متری سطح آب‌های زیرزمینی دشت قزوین خبر داد و گفت: در حال حاضر دشت قزوین با ۳۵۰میلیون مترمکعب کسری آب مواجه است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمید قزوینی در کارگاه آموزشی حفاظت از منابع آبی استان که با حضور بخشداران، کارشناسان و مسئولان کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر دشت قزوین با ۳۵۰میلیون مترمکعب کسری آب مواجه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین از افت ۱.۵ متری سطح آب‌های زیرزمینی دشت قزوین خبر داد و عنوان کرد: اضافه برداشت چاه های مجاز، حفر چاه های غیرمجاز، کاهش آب های زیرزمینی و تغییرات آب و هوایی موجب شده تا بیش از هشت‌ تا ۱۰ میلیارد مترمکعب از منابع آبی استان برداشت شود که تداوم این روند بسیار نگران‌کننده است.

این مسئول اعلام کرد: با مدیریت ۸۹۳ حلقه چاه آب در استان و مسدود کردن و جمع‌آوری چاه های غیرمجاز، کاهش انتصابات و تجهیزات چاه‌ها و کنترل میزان برداشت توانسته‌ایم بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی آب را محقق کنیم.

قزوینی خاطرنشان کرد: در راستای اجرایی شدن توزیع عادلانه آب با دادن مجوز ۱۵۰ هزار چاه در مناطق ممنوعه کشور حفر شد و با مجانی اعلام شدن آب‌بها کشاورزی گام نخست برای ایجاد بحران برداشته شد.

وی در ادامه افزود: در سال ۸۹ هم با دادن مجوز به چاه های فرم یک و پنج بیش از ۱۰۳ هزار حلقه چاه در کشور پروانه گرفت و در مجموع ۴۰۰ هزار حلقه چاه در کشور حفاری شد و امروز باید همه پیامدهای آن را پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار