Iranjb.ir

افت ۱.۵ متری سطح آب‌های زیرزمینی/ کسری ۳۵۰ میلیون مترمکعبی آب در دشت قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 80230
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۱۵
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین خبر داد
شاخص : مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین قزوین از افت ۱.۵ متری سطح آب‌های زیرزمینی دشت قزوین خبر داد و گفت: در حال حاضر دشت قزوین با ۳۵۰میلیون مترمکعب کسری آب مواجه است.
۸۱۳۶۸۵۹۷-۶۰۴۶۱۱۳

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمید قزوینی در کارگاه آموزشی حفاظت از منابع آبی استان که با حضور بخشداران، کارشناسان و مسئولان کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر دشت قزوین با ۳۵۰میلیون مترمکعب کسری آب مواجه است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین از افت ۱.۵ متری سطح آب‌های زیرزمینی دشت قزوین خبر داد و عنوان کرد: اضافه برداشت چاه های مجاز، حفر چاه های غیرمجاز، کاهش آب های زیرزمینی و تغییرات آب و هوایی موجب شده تا بیش از هشت‌ تا ۱۰ میلیارد مترمکعب از منابع آبی استان برداشت شود که تداوم این روند بسیار نگران‌کننده است.

این مسئول اعلام کرد: با مدیریت ۸۹۳ حلقه چاه آب در استان و مسدود کردن و جمع‌آوری چاه های غیرمجاز، کاهش انتصابات و تجهیزات چاه‌ها و کنترل میزان برداشت توانسته‌ایم بیش از ۱۵۰ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی آب را محقق کنیم.

قزوینی خاطرنشان کرد: در راستای اجرایی شدن توزیع عادلانه آب با دادن مجوز ۱۵۰ هزار چاه در مناطق ممنوعه کشور حفر شد و با مجانی اعلام شدن آب‌بها کشاورزی گام نخست برای ایجاد بحران برداشته شد.

وی در ادامه افزود: در سال ۸۹ هم با دادن مجوز به چاه های فرم یک و پنج بیش از ۱۰۳ هزار حلقه چاه در کشور پروانه گرفت و در مجموع ۴۰۰ هزار حلقه چاه در کشور حفاری شد و امروز باید همه پیامدهای آن را پاسخگو باشیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار