افرادی با لباس استادی در دانشگاه بیشترین صدمه را به جوانان می‌زنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82136
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۵۶
مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین:
شاخص : مسئول بسیج دانشجویی استان قزوين گفت: عده‌ای استادنما در جایگاه مقدس دانشگاه حضور یافته‌اند که ذهنیت پاک جوانان معصوم را نشانه رفته و باعث ایجاد ابهام و شبهه بین دانشجویان شده‌اند.

به گزارش شاخص نیوز ، در هر دانشگاهی که قدم بگذارید، قطعاً در یکی از راهروها یا گوشه‌ای از سالن با اتاقی روبرو می‌شوید که با تابلویی با عنوان «بسیج دانشجویی» مزین شده است.

مکانی که دانشجویان بسیجی پرشور و پویا کنار هم در عرصه های مختلف فعالیت می کنند؛ بسیج دانشجویی در واقع بهانه‌ای است تا دانشجویان با هر استعداد و توانایی به ارتقاء سطح علمی و فرهنگی دانشگاه کمک ‌کنند.

بسیج دانشجویی زمینه و میدان فعالیت دانشجویان انقلابی و مؤمن را فراهم می‌کند و این افراد با نگرش و خصوصیات مثبت باعث جذب دیگر دانشجویان به این محافل شده و با اشاعه فرهنگ انقلابی و اسلامی باعث حفظ و سلامت فضای دانشگاه می‌شوند.

هفته بسیج بهانه‌ای شد تا برای آشنایی اهداف تشکیل بسیج دانشجویی به گفت‌و گوی اختصاصی با مهدی برزگر، مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین بپردازیم؛

وی با اشاره به تاسیس بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام (ره) با درایت خود بعد از گذشت چهار ماه از جنگ تحمیلی بسیج دانشجویی و طلاب را در ۲ آذر سال ۱۳۶۷ بنیان‌گذاری کردند.

مسئول بسیج دانشجویی استان به سخن بنیان‌گذار جمهوری اسلامی با این عنوان ” اگر دانشگاه اصلاح شود جامعه هم اصلاح می‌شود ” اشاره و بیان کرد: بسیج دانشجویی با هدف پاسداری از اصول تغییر ناپذیر «نه شرقی و نه غربی » بنیانگذاری و رسالت مطالبه‌گری از مسئولین و صیانت از فضای دانشگاهی را بر عهده گرفت.

برزگر در ادامه افزود: برای پر کردن اوقات فراغت دانشجویان برنامه‌های فرهنگی، علمی، بصیرتی و ورزشی مناسبی ارائه تا هدف بسیج دانشجویی که تربیت نیروهای جوان انقلابی، متخصص و متعهد است، برآورده شود.

وی در خصوص فعالیت های بسیج دانشجویی عنوان کرد: ناحیه بسیج دانشجویی با ایجاد دفاتری در قالب حوزه و پایگاه بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های استان به تناسب جمعیت دانشجویی در شهرستان‌ها و مراکز استان مشغول فعالیت هستند و این فعالیت‌ها به دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی با اشاره به عمده ترین برنامه‌های متمرکز در این قشر از بسیج ، تشریح کرد: طرح ولایت ۱۴ روزه با حضور ۵۰۰ نفر از دانشجویان استان که هرساله در ایام تابستان به میزبانی دانشگاه بین الملل برگزار می شود در حوزه‌های بصیرتی، معرفتی، اخلاقی و تشکیلاتی در قالب کلاس و همایش صورت می گیرد.

این مسئول برگزاری اردوی راهیان نور در تابستان با اعزام ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانشجویان به مناطق غرب و شمال غرب کشور و در زمستان با بازدید از مناطق عملیاتی جنوب به مدت ۵ شبانه روز را از دیگر برنامه‌های متمرکز دانست و گفت: عمده‌ترین هدف این اردوها آشنایی با سیره و اخلاق شهدا، فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و شجاعت است.

۲۲۶۷۹_orig

اردوهای جهادی، خدمت‌گذاران آینده کشور را می‌سازد

برزگر با بیان اینکه بخش عمده اردوهای جهادی غیر متمرکز است، اضافه کرد: این اردوها از سوی نهادهای دانشگاهی و حضور داوطلبانه دانشجویان برگزار شده و در پنج عرصه بهداشتی و درمانی، فرهنگی، آموزشی، عمرانی و اقتصاد مقاومتی به مدت ۱۰الی ۱۱ شبانه روز در مناطق محروم استان تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: الموت شرقی و غربی، طارم، خرمدشت، ضیاءآباد، آبگرم و آوج از جمله مناطقی هستند که دانشجویان بسیجی به صورت اردوهای جهادی اعزام می‌شوند.

مسئول بسیج دانشجویی با بیان اینکه هر دانشگاهی متناسب با توانمندی و علاقه دانشجویان در این اردوها فعالیت می‌کنند، اعلام کرد: دانشگاه علوم پزشکی در زمینه درمانی و آموزشی، دانشگاه‌های پیام نور در حوزه فرهنگی، دانشگاه غیر انتفاعی و علمی کاربردی و دولتی در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی و دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه عمرانی و فرهنگی فعالیت می کنند.

این مسئول در خصوص اهداف اردوهای جهادی، بیان کرد: اصلی ترین هدف اردوهای جهادی، دور شدن دانشجویان در یک بازه زمانی کوتاه از دنیا و مادیات و قرار گرفتن در مناطق محروم و چشیدن طعم فقر و رسیدن به خودسازی معنوی است چرا که همین دانشجویان مدیران آینده کشور هستند و در جایگاه های متفاوت نقش آفرینی خواهند کرد.

برزگر خاطرنشان کرد: زمانی که دانشجویان با سختی‌ها و کمبودهای مناطق محروم آشنا شوند در آینده نیروهای خدمت گذار به مردم تبدیل خواهند شد و از طرفی قدر شناس نعمت ها در فضای شهری خواهند بود.

وی با اشاره به این‌که دانشجویان بسیجی، مایه دلگرمی مردم مناطق دورافتاده و محروم هستند، ابراز کرد: مسئولین در بعضی مناطق به دلیل صعب‌العبور بودن یا بالا بودن هزینه‌ها نمی‌توانند به نحو مطلوبی خدمات رسانی کنند ولی دانشجویان با روحیه بسیجی و ایثار گری در این مناطق حاضر به خدمت هستند و مسئولین از ظرفیت آن‌ها بهره می‌برند.

این مسئول با ابراز اینکه بسیج دانشجویی در زمینه‌های علمی اقدامات چشم گیری داشته و یکی از رسالت های آن ارتقاء سطح علمی است، تصریح کرد: باید از طرح و ایده دانشجویان نخبه که از توان مالی برخوردار نیستند حمایت و با برگزاری جشنواره ها زمینه بروز و ظهور آن‌ها را فراهم کنیم.

برزگر خاطرنشان کرد: دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع عالی کارشناسی، ارشد، دکترا و… را دارند با برگزاری کلاس‌های تقویتی و کنکورهای آزمایشی پشتیبانی می‌شوند همچنین بسیچ دانشجویی در حوزه اقتصاد مقاومتی، زمینه همکاری صنعت و دانشگاه را ایجاد می‌کند.

۶۳۵۶۴۴۴۷۳۹۰۴۵۰۲۴۷۹

این مسئول  با اشاره به فعالیت‌های کانون های دفاع مقدس،مطالعات بانوان و  فرهنگ و ادب بسیج دانشجویی تشریح کرد: برگزاری جلسات حلقه‌های صالحین با موضوعات به روز بین دانشجویان، برنامه‌های قرآن و عترت در سطح دانشگاه ها، برگزاری یادواره شهدا و دیدار خانواده شهدا از مهم ترین فعالیت های کانون دفاع مقدس بسیج دانشجویی است.

برزگر در خصوص کانون فرهنگ و ادب بسیج دانشجویی، یادآور شد: اجرای تئاتر و شب شعر برای استعداد یابی دانشجویان هنرمند، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، نشست های سیاسی و مناظره‌های دانشجویی از برنامه‌های مهم و محوری بسیج دانشجویی است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های ورزشی گفت: میزبانی مسابقات تیراندازی، شنا، تنیس روی میز، فوتسال و تکواندو در سطح کشوری با حضور ۲۶استان از فعالیت‌های بخش بسیج دانشجویی قزوین است.

مسئول بسیج دانشجویی قزوین با بیان این‌که کانون مطالعات بانوان و خانواده در بخش دانشجویان دختر فعالیت می کند، اعلام کرد: کارگاه‌ها، همایش‌ها و نشست‌های این کانون با موضوعات سبک زندگی اسلامی در شاخه های تغذیه اسلامی، آئین همسرداری، انتخاب همسر و… برگزار و مسئله جنگ جمعیتی با محوریت کاهش نسل، در کانون مطالعات زنان مطرح می‌ شود.

هفته بسیج، هفته‌ای پربار برای دانشجویان بسیجی

این مسئول با اشاره به این‌که هفته بسیج و به خصوص روز تشکیل بسیج دانشجویی در پیش است، خبرداد: در هفته بسیج برنامه‌های متنوعی از قبیل دیدار با خانواده شهدا، تجدید میثاق با امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

وی برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی، نمایشگاه عکس و کتاب، اکران فیلم، نشست‌های بصیرتی، یادواره شهدای مدافعان حرم و شهدای دانشجوی را بخشی از برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد.

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر انقلاب با دانشگاهیان، ابراز کرد: فضای فرهنگی دانشگاه‌ها فاصه زیادی با نظر مقام معظم رهبری دارد در این راستا حوزه فرهنگی باید با بسیج دانشجویی، تشکل‌های دانشجویی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و مسئولین فرهنگی همکاری داشته باشند.

مسئول بسیج دانشجویی استان با تاکید بر این‌که جوانان هدف دشمن هستند، اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری؛ دانشگاه خط مقدم جبهه جنگ نرم بوده و روسای دانشگاه حکم فرماندهان و دانشجویان افسران این جبهه‌ هستند.

این مسئول هشدار داد: برخی از اشخاص در ظاهر استاد و معلمی در جایگاه مقدس دانشگاه حضور یافته‌اند که ذهنیت پاک جوانان معصوم را نشانه رفته و باعث ایجاد ابهام و شبهه بین دانشجویان شده‌اند.

برزگر با بیان این‌که ضعف و افول فرهنگی در همه دانشگاه‌ها به چشم می‌خورد، گفت: اعتقادات جوانان اصلی‌ترین هدف جنگ نرم است که همه دانشگاهیان باید رهنمودهای مقام معظم رهبری مورد توجه قرار دهند.

با سخنانی که از مسئول بسیج دانشجویی استان شنیدیم و آشنایی به این مطلب پی می‌بریم که اگر تمام دانشجویان با روحیه‌ای بسیجی دست به دست هم دهند جایی برای هیچ گونه ضعف علمی و فرهنگی در جامعه باقی نخواهد ماند.

به تعبیری اگر همه دانشجویان و مسئولان روحیه و ظرفیت‌های بسیج دانشجویی را پذیرفته و باور کنند، کشور را به گونه‌ای خواهند ساخت که دست رد به سینه تمام تفکرات حقیرانه و خود کم بینی نسبت به جوانان ایرانی خواهند زد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “افرادی با لباس استادی در دانشگاه بیشترین صدمه را به جوانان می‌زنند”

  1. سعید امینی گفت:

    برادر عزیز
    روزی که در دانشگاه آزاد از موسی خانی حمایت میکردی باید به فکر امروز هم میبودی. موسی خانی منشا فتنه استان است و اساتید همسو با او هم همینطور هستند
    مرگ بر ضد ولایت فقیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار