افزایش حقوق کارگران رونق اقتصادی را به همراه دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93339
تاریخ انتشار: ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
شاخص : رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور گفت: افزایش حقوق كارگران، افزایش قدرت خرید معیشتی آن ها را به همراه دارد و در همین راستا اقتصاد كشور دارای رونق و محصولات تولید داخلی نیز مورد استقبال قرار می گیرند.
به گزارش شاخص نیوز: فتح الله بیات رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با اشاره به اینکه هرساله شورای عالی کار بر اساس ماده ۴١ قانون کار، میزان حقوق و دستمزد ١٢ میلیون کارگر را مشخص می کند، اظهار داشت: بر همین اساس نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسات شورای عالی کار باید در نظر بگیرند که دستمزد فعلی کارگران با خط فقر اختلاف دارد.
وی گفت: از آن‌جایی که بیش از ۵٠ درصد کشور را جامعه کارگری تشکیل می دهند، افراد در این جلسات باید توجه داشته باشند که عدم افزایش دستمزد کارگران از لحاظ معیشتی و اقتصادی صدمه ای بزرگ به کشور وارد می کند.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور تصریح کرد: افزایش رونق اقتصادی و تولیدات داخلی رابطه مستقیمی با میزان دریافتی کارگران دارد.
بیات ادامه داد: افزایش حقوق کارگران، افزایش قدرت خرید معیشتی آن ها را به همراه دارد و در همین راستا اقتصاد کشور دارای رونق و محصولات تولید داخلی نیز مورد استقبال قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون حقوق دریافتی کمتر از دو میلیون و صد هزار تومان زیر خط فقر محسوب می شود ،بیان کرد: متاسفانه دستمزد بسیاری از کارگران در این برهه زمانی مبلغی معادل یک سوم آن است.
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور در ادامه با بیان اینکه منطقه‌ای شدن دستمزد موجب تبعیض و هرج و مرج مزدی می شود، گفت: نمی‌ شود برای هر شهر یک نرخ دستمزد تعیین کرد چرا که تعیین حداقل مزد برای تمامی کارگران کشور است و در صورتی که تصمیم داشته باشیم مزد را بر اساس منطقه مشخص کنیم باید بین ۳۱ استان کشور تقسیم بندی و بر اساس آن برای هر استان یک نرخ مزد تعیین شود.
بیات اظهار داشت: در بحث دستمزد باید یکپارچگی و هماهنگی در تمام سطوح مزدی وجود داشته باشد و از هرج و مرج و بی نظمی مزدی جلوگیری شود تا تبعیض به وجود نیاید.
وی با اشاره به اینکه منطقه ای شدن دستمزدها صحیح نیست و افزایش مهاجرت به کلان شهر ها را با خود به همراه دارد، تصریح کرد: اگر کارگری که در تهران زندگی می کند ۵ تا ۱۰ درصد حقوق بیشتری دریافت کند در واقع انگیزه مهاجرت در آن ها را تقویت کرده ایم که بر این اساس دستمزد کارگران منطقه ای نمی شود.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • ۲ ملی پوش والیبال استان در مسابقات آسیایی
 • وزیر کار به قزوین سفر می‌کند
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • آخرین اخبار