افزایش صادرات کالاهای داخلی با شناسایی بازارهای جدید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 155635
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
استاندار قزوین تاکید کرد
شاخص : استاندار قزوین گفت: باید با دقت بازار‌های جدید را شناسایی کرده و مشتریان خارجی خود را برای صادرات کالا‌های تولیدی افزایش دهیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، عبدالمحمد زاهدی در دیدار با اعضای هیات مدیره اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان قزوین، اظهار کرد: باید در زمینه صادرات هدف گذاری‌های سالانه را با واقع بینی مشخص و بر اساس آن عمل کرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: ما کشوری با اقلیم‌ها و استعداد‌های متفاوت هستیم و نباید برای فعالیت‌های اقتصادی خود نسخه واحدی بپیچیم.

این مسوول با تاکید بر اینکه نباید بازار صادرات به چند کشور عراق و افغانستان محدود بماند، گفت: بنابراین باید با دقت بازار‌های جدید را شناسایی کرده و مشتریان خارجی خود را برای صادرات کالا‌های تولیدی افزایش دهیم.

زاهدی خاطرنشان کرد: واحد‌های تولیدی استان اکنون به جایی رسیده اند که طرح‌های توسعه‌ای اجرا و مهم‌تر آن که قزوین دیگر باید در سطح خوشه‌های صنعتی کار کند.

وی اقدام اتاق بازرگانی قزوین در جهت کمک به ایده‌ها و استارت آپ را کار ارزشمندی دانست و اضافه کرد: این عمل برای شناسایی و تجاری سازی ایده‌های برتر باید تداوم یابد.

کشاورز رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان قزوین هم از آغاز طرح استارت اپ‌ها خبر داد و افزود: با اجرای این طرح اتاق بازرگانی حامی صاحبان ایده‌های برتر خواهد بود تا سرمایه گذاران بتوانند ایده‌های نوین و مناسب را تجاری سازی کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار