افزایش قیمت برای تعادل هزینه تولید و عرضه مرغداران
کد خبر: 108274
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۴۶
رییس اتاق اصناف قزوین:
شاخص : رییس اتاق اصناف قزوین گفت: این افزایش قیمت‌ها سود کمی را عاید مرغداران کرده تا هم تولید کننده در فرآیند تولید متضرر نشوند و هم کالای عرضه شده برای مصرف کننده متناسب با هزینه پرداختی باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مرغ به عنوان یکی از مهمترین محصولات گوشتی برای تامین پروتئین موردنیاز مردم و  اصلی‌ترین ماده گوشتی سفره‌‌های  ایرانی محسوب می‌شود.

نزدیکی قیمت مرغ با درآمد اغلب خانوارها موجب شده تا تقاضا برای خرید مرغ به مراتب بیشتر از خرید گوشت قرمز و ماهی باشد.

با توجه به اینکه امروزه قیمت مرغ منجمد کیلویی ۵۵۰۰ و کشتار روزکیلویی ۷۸۵۰ رسیده، بسیاری از خانواده‌ها قدرت خرید خود را از دست داده‌اند که این امر موجب کاهش تقاضا برای این کالا شده است.

عبدالحسین کولجی رییس اتاق اصناف قزوین  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص‌، با اشاره به اینکه نوسانات قیمتی مرغ بین ۷۲۰۰ تا ۷۶۰۰ تومان  بسیار طبیعی است، اظهار کرد: در گذشته هزینه‌ عرضه محصول به مراتب پایین‌تر از قیمت تمام شده برای مرغداران بوده که این موضوع سبب ورشکستگی و ازمحلال بسیاری از مرغداران می‌شود.

کولجی در ادامه اذعان داشت: این افزایش قیمت‌ها سود کمی را عاید مرغداران کرده تا هم تولید کننده در فرآیند تولید متضرر نشوند و هم کالای عرضه شده برای مصرف کننده متناسب با هزینه پرداختی باشد.

وی با بیان اینکه همواره افزایش قیمت، کاهش تقاضا را در پی داشته، عنوان کرد: ثابت ماندن تقاضا و افت خرید در چنین شرایطی امری طبیعی است که با گذشت زمان میزان عرضه و تقاضا به تعادل خواهد رسید.

رییس اتاق اصناف قزوین در خصوص کشف مرغ‌هایی با تاریخ مصرف گذشته گفت: سودجویی برخی افراد و فروش اجناس منقضی ارتباطی با کاهش تقاضا ندارد.

این مسئول در پایان اضافه کرد: برای برخورد با چنین افرادی باید بیش از پیش تلاش کرد تا جلوی این قبیل مسائل گرفته شود.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار