افزایش قیمت هندوانه در ماه مبارک رمضان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 165021
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۴
رییس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین خبر داد
شاخص : رییس اتحادیه میوه فروشان استان گفت: اعتصاب اخیر کامیون‌داران منجر به افزایش نرخ میوه به خصوص گرانی هندوانه در قزوین شده است.

حبیب صادقی پور رییس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به آخرین نرخ میوه و تره بار در قزوین اظهار کرد: سیب کیلویی سه هزار تا پنج هزار تومان و هم چنین پرتقال کیلویی هشت هزار تا ۱۰ هزار تومان در بازار قزوین عرضه می‌شود.

وی افزود: توت فرفگی سنندج کیلویی هفت هزار  تا ۱۰ هزار تومان و توت فرنگی ارگانیک هم کیلو ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

رییس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین بیان کرد: گوجه سبز کیلویی هفت هزار تا هشت هزار  تومان قیمت گذاری شده و  موز هم با قیمت ۶ هزار و ۵۰۰ تا هفت هزار تومان و خیار هم کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به افزایش قیمت زرد آلو در بازار قزوین گفت: امروز زردآلو کیلویی سه هزار تا ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

صادقی پور ادامه داد: طالبی در بازار قزوین کیلویی سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان و ذرت هم کیلویی سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان عرضه می‌شود.

رییس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین گفت: دست انبوه امروز کیلویی سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان در بازار عرضه می‌شود و همچنین فلفل دلمه نیز کیلویی سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی بیان کرد: گوجه فرنگی در بازار قزوین کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار تومان است و همچنین پیاز کلیویی یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ تومان و سیب زمینی کیلویی یک هزار تا یک هزار و ۲۰۰ تومان در قزوین به فروش می‌رسد.

صادقی پور اضافه کرد: کدو با قیمت ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و همچنین بادمجان هم کیلویی ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و هویج کیلویی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان در بازار  عرضه می‌شود.

وی گفت: قیمت سبزی خوردن در بازار از سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود و همچنین کاهو هم کیلویی سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار تومان قیمت گذاری شده است.

رییس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین افزود: سیر بدون ساقه کیلویی ۶ هزار تا هفت هزار تومان و با ساقه کیلویی سه هزار تا چهار هزار تومان است و سبزی آشی نیز کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

صادقی پور ادامه داد: توت سفید کیلویی ۱۲ هزار تومان است و همچنین لیمو سنگی هم کیلویی ۱۸ هزار تومان و آناناس کیلویی ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

رییس اتحادیه میوه فروشان استان قزوین افزود: عرضه کیوی در بازار قزوین  رو به پایان است و کیلویی  ۶ هزار تا هفت هزار تومان عرضه می‌شود.

وی  اضافه کرد:باتوجه به اعتصاب کامیون‌داران در اعتراض به گران شدن هزینه‌های جانبی وسایل نقلیه خود و ثابت ماندن کرایه بار با افزایش قیمت هندوانه روبه رو هستیم.

صادقی پور با اشاره به افزایش قیمت هندوانه از ابتدای ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در ۲ هفته گذشته قیمت هندوانه افزایش چندین برابری داشته و اکنون هندوانه در بازار از کیلویی ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

رییس اتحادیه میوه فروشان استان افزود: باتوجه به تقاضای کشورهای عربی مسلمان برای هندوانه در ماه مبارک رمضان، صادرات این نوع میوه نیز در افزایش قیمت آن بی تاثیر نخواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: قیمت‌های اعلام شده مربوط به بازار میوه و تره بار است و فروشگاه‌های خارج از این حوزه و یا در خیابان‌ها نرخ‌های متفاوتی دارند.

 

 

انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار