افزایش مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن در قزوین
کد خبر: 120616
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان خبر داد:
شاخص : مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: امسال مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن در استان آمار نسبتا بالایی را به خود اختصاص داده است.

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه از ابتدای امسال تا کنون ۹۶ نفر در استان قزوین بر اثر استنشاق مونو اکسید کربن مسموم شده اند، گفت: پنج نفر از هم استانی ها در این حوادث جان خود را از دست داده اند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قزوین ادامه داد: از این تعداد ۶۹ نفر در بیمارستان‌ ها بستری و۲۲ نفر به صورت سرپایی درمان شده‌اند.

این مسوول با بیان اینکه امسال مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن آمار نسبتا بالایی را به خود اختصاص داده است، افزود: هجوم هوای سرد و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی که عمدتا گازسوز است، خطرات ناشی از مسمومیت با مونواکسید کربن (گازگرفتگی) را افزایش می دهد.

نامدار خاطرنشان کرد: گاز مونواکسیدکربن یکی از گازهای خطرناکی است که اگر به خوبی کنترل نشود می‌تواند به عنوان یک معضل و تهدید برای سلامت انسان محسوب شود.

وی با اشاره به اینکه مونواکسید کربن گازی است بی رنگ و بی بو که به راحتی منتشر می شود، اظهار کرد: این گاز از طریق تنفس وارد ریه ها شده، به جریان خون رسیده و به گلبول های قرمز متصل می شود.

این مسوول عنوان کرد: شایع ترین علائم مسمومیت شامل سردرد، احساس گیجی، تهوع، استفراغ، درد شکم و اسهال می شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار