افزایش میانگین دما در فصل بهار سال ۹۵/ بحران کم آبی در راه است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 97303
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۳۰
مدیرکل هواشناسی قزوین
شاخص : مدیرکل هواشناسی قزوین با اشاره به وضعیت بارش سال زراعی جاری گفت: بررسی ماهانه نشان می‌دهد 34 درصد از مجموع بارش سال زراعی در ماه آبان رخ داده و در سایر ماه‌ها کمتر از نرمال بوده است.

آرش بهاروند صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص وضعیت نزولات آسمانی سال ۹۴ اظهار کرد: مجموع بارش‌های سال زراعی جاری در نواحی مرکزی دشت قزوین نرمال بوده است.

وی افزود: در نواحی جنوبی استان تا ۱۵ درصد کاهش بارش مشاهده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی قزوین با بیان اینکه وضعیت بارش در نیمه شمالی استان کمی بالاتر از نرمال بوده است در ادامه گفت: البته طی این مدت پراکنش زمانی بارش مناسب نبوده  به طوری که بررسی ماهانه نشان می‌دهد ۳۴ درصد از مجموع بارش سال زراعی در ماه آبان رخ داده و در سایر ماه‌ها کمتر از نرمال بوده است.

بهاروند با اشاره به پیش‌بینی فصلی آب و هوا، عنوان کرد: نقشه  پیش‌بینی فصلی بارش‌ها نشان می‌دهد که میزان نزولات جوی در ماه‌های اسفند ۹۴ و فروردین و اردیبهشت ۹۵ در حد نرمال می باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: نقشه پیش‌بینی فصلی دما نشان می‌دهد که میانگین دما در ماه‌های اسفند ۹۴ و فروردین و اردیبهشت ۹۵ در تمامی نقاط استان بین ۰/۵ تا ۱/۵ درجه بیشتر از نرمال خواهد بود.

وی اضافه کرد: این افزایش دما موجب بالا رفتن نیاز آبی می‌شود که قطعا با مشکل کم آبی مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار