اجرای طرح دولت الکترونیک گامی موثر در جهت ارائه خدمات آسان به مردم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68325
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۱۶
استاندار قزوین تاکید کرد:
شاخص : استاندار قزوین تحقق دولت الکترونیک را یکی از خواسته‌های مردم استان برشمرد و گفت: یکی از اهداف دولت الکترونیک، ارائه خدمت در سریع‌ترین زمان ممکن با کمترین هزینه همراه با افزایش سطح رضایت مردم است.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری شاخص، مرتضی روزبه، استاندار قزوین ظهر امروز درجلسه تودیع و معارفه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین که با حضور محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تحقق دولت الکترونیک یکی از خواسته‌های مردم استان است که باید سازوکارهای قانونی برای آن تعریف شود.

وی افزود: در ارتباط با دولت الکترونیک برخی از دستگاه‌های اجرایی دارای این ظرفیت هستند که بتوانند به این خواسته مهم جامه عمل بپوشانند.

روزبه خاطرنشان کرد: تحقق این امر موجب افزایش دقت و سرعت روند اجرای فعالیت‌ها همچنین کاهش قیمت تمام شده و کاهش پرسنل مازاد برخی دستگاه‌ها می‌شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: در روزهای نخست استان شدن قزوین تلاش کردیم تا این استان تازه تاسیس بر اساس مدل الکترونیک طراحی شده و زیرساخت‌ها نیز بر اساس نوع نیازها طراحی و ساخته شوند اما محقق نشد.

این مسئول عنوان کرد: با توجه به اینکه هزینه جاری دستگاه‌های اجرایی بسیار کمرشکن است و یکی از اهداف دولت الکترونیک ارائه خدمت در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه همراه با افزایش سطح رضایت مخاطبان است.

وی در ادامه توضیح داد: در شرایط فعلی باید برخی دستگاه‌ها به عنوان دستگاه‌های نمونه برای این کار انتخاب شوند تا قوانین و مقررات مربوط  به دولت الکترونیک  در آن اعمال شوند.

روزبه افزود: ارزیابی مستمر برای تشخیص میزان رضایتمندی افراد مراجعه کننده به آن دستگاه باید انجام شود تا پس از دست‌یابی به نتایج مطلوب، اقدامات لازم در جهت گسترش آن به دستگاه‌های اجرایی دیگرانجام شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: در حال حاضر با وجود اینکه نیروی انسانی برخی دستگاه‌های خدماتی روز به روز در حال افزایش است متاسفانه میزان رضایت مندی در آن کم است چرا که فرآیند کار بسیار طولانی است.

در ادامه مراسم حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در قزوین با اشاره به حدیث سلسه الذهب اظهار کرد: در کوفه هرکه خواهان همراهی با امام حسین(ع) بود باید در ابتدا با مسلم ببن عقیل بیعت می‌کرد امروز نیز اگر می‌خواهیم به ولایت پیغمبر(ص) و امام علی(ع) متصل باشیم باید همراه رهبر معظم انقلاب باشیم.

وی تصریح کرد: عزت و اقتدار کشور به برکت ولایت در کشور تحقق یافته از این رو تبعیت از فرامین رهبری موجب می‌شود که این عزت و اقتدار همچنان بالنده و پویا باعث سربلندی ما در دنیا و آخرت شود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۲/ش

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “اجرای طرح دولت الکترونیک گامی موثر در جهت ارائه خدمات آسان به مردم”

  1. امیران گفت:

    جناب روزبه اگر دولت الکترونیک اینی هست که الان می بینیم ( انجام کار ثبت و احوال توسط کارکنان پست و دریافت۳۵۰۰۰۰ ریال -انجام کار راهنمایی و رانندگی توسط اداره پست و دریافت چند ده هزار تومان -انجام کار ادارات برق ، آب ، مخابرات و… توسط دفاتر پیشخوان و دریافت چند هزارتومان هزینه )
    شما را به خدا ما اگر دولت الکترونیک نخواهیم کی رو باید ببینیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار