افزایش ناهنجاری ها در خانه‌های مجردی/ واحدهای صنفی به دوربین مدار بسته مجهز شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74659
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۱
در همایش پلیس، امنیت و اصناف قزوین عنوان شد:
شاخص : جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با تاکید بر مجهز شدن واحدهای صنفی به دوربین مدار بسته گفت: طبق آمار در دسترس، ۱۵۲۷ واحد صنفی دوربین دار شناسایی شده که کمک بسیار خوبی در حوزه امنیت به پلیس داشتند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش پلیس، امنیت و اصناف به مناسبت هفته نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات سازمان  صنعت و معدن با حضور روسای سازمان‌های دولتی و خصوصی برگزار شد.

سرهنگ حیدر محمدی رئیس پلیس امنیت عمومی استان قزوین در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار شاخص با بیان اینکه بازاریان همیشه یاور پلیس و نظام انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: ما هنوز جنگ را فراموش نکرده‌ایم که چگونه مردم به یاری نظام شتافتند؛ پس حضور مردم در نظام جمهوری اسلامی نقش پررنگی دارد که نباید نادیده گرفته شود.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه در حال حاضر تعامل بسیار خوبی بین اصناف و پلیس وجود دارد چه بسا که این تعامل در استان قزوین نسبت به سایر استان های دیگر بسیار پررنگ‌تر است.

یک دهم جمعیت استان قزوین را جمعیت صنفی تشکیل می‌دهند

محمدی با اشاره به اینکه یک دهم جمعیت استان قزوین را جمعیت صنفی تشکیل می‌دهند اضافه کرد: نظارت مستمر و  دائمی بر اصناف و بازدید از آن‌ها، تشکیل پرونده‌ها و صدور مجوز، رسیدگی دائم به مشکلات مردمی ، اجرای طرح‌های نظارتی و پاکسازی و برخورد اساسی با اصناف متخلف از برنامه‌های قابل اجرا در این راستاست.

در ادامه علی پر زحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به اینکه استان قزوین ۳۴ هزار صنف دارد افزود: امیدوارم که این همکاری لازم بین نیروی انتظامی و اصنافی که در بازار فعالیت دارند به وجود آید تا ان شاالله بهره لازم را در جهت ایجاد امنیت فراهم آوریم.

وی در ادامه گفت: با توجه به شعار امسال که توسط رهبر انقلااب تعیین شده است این تعاملات فقط با همدلی و همزبانی بین مردم و نهادها امکان پذیر است و ما تولید، اشتغال و صادرات را فقط در گرو امنیت اخلاقی و ملی خواهیم داشت.

برخورد سخت برای قانون‌شکنان و قانون‌گریزان است

در ادامه سرهنگ سلمان امیری جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به شعار امسال” همدلی و همزبانی دولت و ملت ” افزود: شعار امسال به مناسبت هفته نیروی انتظامی بر پایه شعار سال ۹۴ ” اقتدار پلیس، همدلی و همزبانی، امنیت و آرامش نام گرفته است.

وی با اشاره به ۲ قدرت سخت و نرم  و بیان این‌که اقتدار در سایه تعامل با مردم است، اظهار کرد: اقتدار نرم در یاری از مردم مظلوم و ستمدیده است و ما باید برای دفاع از مردم مظلوم با مجرمین و کسانی که امنیت را خدشه دار می‌‎کنند برخورد کنیم.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه اقتدار سخت برای قانون‌شکنان و قانون‌گریزان است، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمی است چراکه در سالهای اخیر شاهد حضور مردم در صحنه‌های مختلف بوده‌ایم.

امیری افزود: واحدهای صنفی واحدهای پاکی هستند و تعداد اندکی متخلف در این میان وجود دارند که توسط خود مردم طرد شده‌ و این نباید موجب خدشه‌دار شدن چهره‌های خوب اصناف شود.

افزایش ناهنجاری در خانه‌های مجردی

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین در ادامه با اشاره به این‌که جرم‌های مختلفی در خانه‌های مجردی اتفاق می‌افتد بیان کرد: با توجه به تعامل بسیار خوب صنف املاک در سال‌های اخیر با نیروی انتظامی؛ ما از اتحادیه صنفی املاک تقاضا داریم تا برای امنیت اطلاعات این افراد را در اختیار ما قرار داده تا ما بتوانیم اطلاعات آنها را رصد کرده و موجب برقراری نظم و امنیت در حوزه اجتماع باشیم.

وی با اشاره به اینکه  مردم سرمایه های اجتماعی هستند خاطرنشان کرد:  با ایجاد اعتماد بین مردم قطعا مشارکت مردم در ماموریت‌های پلیسی برآورده می‌شود چراکه امنیت زمانی حاصل می‌شود که مردم، سازمان‌ها و صنف‌ها در کنار هم باشند.

این مسئول با بیان‌این‌که واحد صنفی بدون پروانه به منزله شخص بدون شناسنامه است، تصریح کرد: نیروی انتظامی باید اشراف اطلاعاتی کاملی را بر روی واحدهای اصناف داشته باشد چراکه خیلی از اصنافی که مرتکب تخلف می‌شوند از واحدهای صنفی بدون پروانه کسب هستند.

امیری در ادامه  افزود: پلیس باید با همکاری واحدهای صنفی دراین راستا کارهایی را انجام داده که واحدهای صنفی بدون پروانه کسب یا پروانه بگیرند و یا اگر شرایط کسب پروانه را ندارند پلمپ شوند.

تاکید بر مجهز شدن واحدهای صنفی به دوربین مدار بسته

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین با اشاره به این‌که اصناف پشتوانه نظام هستند بیان کرد: ما انتظار داریم که اصناف به ارزش‌های اسلامی کمک کنند چراکه در جنگ تحمیلی مدیران اصلی کشور به پشتوانه و حمایت از اصناف توانستند پیروز شوند.

امیری با تاکید بر مجهز شدن واحدهای صنفی به دوربین مدار بسته افزود:  طبق آمار در دسترس ۱۵۲۷ واحد صنفی دوربین دار شناسایی شده که کمک بسیار خوبی در حوزه امنیت به پلیس داشتند.

وی با اشاره به این‌که اقدامات فنی باعث کاهش جرم می‌شوند ادامه داد: بحث سرقت از مغازه‌ها در بحث کشوزنی بیشتر در زمان سرو ناهار با توجه به بالا بودن کرکره‌ها  رخ می دهد.

امیری در پایان با تشکر از همکاری اصناف با نیروی انتظامی در جهت کاهش جرم گفت: از اصناف خواهشمندیم که همکاری لازم را با پلیس حفظ نمایند تا بتوانیم با همکاری این واحدهای صنفی جامعه‌ای سالم و امن و خالی از جرم داشته باشیم.

در پایان این مراسم از تعدادی از واحدهای صنفی تقدیر شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار