افزایش هم‌افزایی در حوزه فرهنگی قزوین/ توجه به نیازهای اجتماعی بهبود شاخصه فرهنگی را به دنبال دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69648
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۳۸
در گفت‌وگوي اختصاصي با شاخص مطرح شد
شاخص : مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری با اشاره به افزايش هم افزايي در حوزه فرهنگي استان، گفت: براي پيشگيري از آسيب هاي جدي بايد فرهنگ بومي، ملي و ايراني تقويت شود.

حسن کاشی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در استان قزوین، عنوان کرد: طلاق، اعتیاد، سرقت و نزاع چهار آسیب جدی در استان است.

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در حاشیه کارگاه آموزشی مربیان و مدیران فرهنگی حوزه های مقاومت بسیج استان با تاکید بر اینکه تمامی افراد در هر جایگاهی که باشند دارای مسئولیت اجتماعی هستند، اظهارکرد: غفلت از مسئولیت اجتماعی به هیچ وجه جایز نیست و افراد نباید در هیچ شرایطی از وظیفه خطیر اجتماعی غافل شوند.

این مسئول تصریح کرد: حل مشکلات و رفع نیازهای اقشار مختلف در ابعاد اجتماعی، آموزشی و فرهنگی در بهبود شاخص های فرهنگی و اجتماعی بسیار اثر گذار است و به دنبال آن شاهد کاهش روز افزون آسیب های اجتماعی و انحرافات اجتماعی خواهیم بود.

کاشی در خصوص آسیب شناسی نظام برنامه ریزی و فعالیت دستگاه های اجتماعی و فرهنگی، گفت: فقدان جامعیت برنامه ها در مواجهه با آسیب های اجتماعی و معضلات فرهنگی، اجرای مقطعی برنامه ها و نبود استمرار تا حصول نتیجه، نداشتن ارزیابی از میزان تاثیر اجرای برنامه ها در کنار فقدان مدیریت واحد در این حوزه ، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی را بر آن داشت تا با بررسی اسناد بالادستی از جمله سیاست های کلی نظام، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اجتماعی کشور نسبت به تدوین برنامه جامع، براساس چارچوب های علمی اقدام کند.

وی با تاکید بر افزایش هم افزایی در حوزه فرهنگی استان، افزود: دستگاه های فرهنگی در خصوص کاهش آسیب‌ها، اقدامات یکدیگر را خنثی نکنند و برای پیشگیری از آسیب های جدی باید فرهنگ بومی، ملی و ایرانی تقویت شود.

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین یادآور شد: بر اساس اصل مسئولیت اجتماعی، دستگاه های مختلف در قبال تحقق توسعه پایدار اجتماعی مسئول هستند و باید ضمن محور قرار دادن رویکرد توازن و عدالت در ارائه خدمات، به موضوع توانمند سازی شهروندان نیز اهتمام ورزند.

این مسئول ادامه داد: در این راستا دستگاه های فرهنگی با هدف گذاری مشخص در یک جهت حرکت کنند تا برآیند فعالیت های فرهنگی استان بهبود شاخصه های فرهنگی باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ایجاد همسویی و هماهنگی در برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در بین دستگاه های اجرایی ضروری است و دستگاه های فرهنگی و اجتماعی استان با ظرفیت هایی که در اختیار دارند می توانند با هماهنگی، همسویی و هم افزایی در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی قدم بردارند.

کاشی در انتها با اشاره به کیفیت برنامه های برگزار شده در روز قزوین، گفت: عمده برنامه هایی که در این روز مطرح می شود در جهت نشاط عمومی شهر و باتوجه به پیشینه تاریخی و فرهنگی قزوین است و بهتر است این هزینه های هنگفت در برنامه های فرهنگی محدود و با کیفیت تری هزینه شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار