افزایش کرایه‌ها متناسب با هزینه رانندگان و تورم
کد خبر: 104729
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۹
شاخص بررسی می‌کند؛
شاخص : سرپرست سازمان تاکسيراني قزوین گفت: افزایش قیمت کرایه متناسب با افزایش هزینه‌های خدمات تاکسی‌ها از جمله افزایش قیمت بنزین بوده که در راستای خدمت رسانی به رانندگان بین 10 الی 20 درصد متغییر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، در چند ماه اخیر با افزایش قیمت بنزین شاهد افزایش خودسرانه کرایه تاکسی‌ها از سوی برخی رانندگان بوده‌ایم.

این افزایش قیمت نارضایتی مردم را به دنبال داشته است؛ در این راستا برای بررسی این موضوع به گفت‌وگو با چند شهروند قزوینی پرداختیم.

خانمی که مسافر دائمی یکی از مسیرهای پر تردد شهری بود در این خصوص عنوان کرد: من به دلیل تنگی وقت ناچاراً سوار تاکسی‌های این مسیر می‌شوم اما هر بار قیمت‎های متفاوتی را پرداخت کرده‌ام.

وی افزود: چطور امکان دارد برای یک مسیر مشخص با کیلومتر ثابت کرایه‌ها متفاوت باشد چرا مسئولین نظارتی بر این بخش ندارند.

بانوی جوان دیگری گفت: باید اداره تاکسیرانی طی اطلاعیه‌ای مردم را از نرخ کرایه‌های هر مسیر آگاه کند تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

یکی از رانندگان خطی با اشاره به افزایش قیمت بنزین گفت: من چگونه با این گرانی و افزایش بهاء معاینات ماشین توان اداره زندگی خود را داشته باشم.

وی افزود: ما خواستار حمایتی‌هایی مانند بیمه و امکانات رفاهی از دولت هستیم.

آقای مسنی که ساکن منطقه ملاصدرا بود با بیان اینکه این منطقه نیاز به ایستگاه تاکسی دارد، ابراز کرد: برای مسیرهای ملاصدرا تا بازار، سبزه میدان و ولیعصر نیاز به سرویس است چرا که ما برای رسیدن به خیابان اصلی ناچاریم مسیر طولانی را پیاده طی کنیم.

پسر دانشجویی هم با گلایه از کرایه آژانس‎ها عنوان کرد: کرایه آژانس‌ها برای مسیرهای کوتاه به همان میزانی است که برای مسیرهای طولانی دریافت می‌کنند مگر این کرایه‌ها براساس کلیومتر محاسبه نمی‌شوند؟

در این خصوص خبرنگار اجتماعی شاخص، به گفت و گو با عبدالعلی دربندی‌زاده سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری قزوین پرداخته است.

۱۳۹۴۱۱۲۴۰۰۰۲۸۳_PhotoA

افزایش کرایه‌ها متناسب با هزینه رانندگان و تورم است

دربندی زاده با اشاره به فعالیت پنج هزار تاکسی در شهر، اظهار کرد: تاکسی‌های زرد در سطح شهر و تاکسی‌های نارنجی عموما در آژانس‌ها، شرکت‌ها و یا به صورت بین خطی مشغول به کار هستند.

وی اذعان داشت: تاکسی‌های بین شهری به صورت مستقل بوده و زیر نظر شهرداری منطقه مربوط به خود قرار دارند.

سرپرست سازمان تاکسیرانی با بیان اینکه دو سوم رانندگان تحت پوشش بیمه‌ هستند، عنوان کرد: کلیه خدمات سازمان بر اساس امکانات موجود بوده و در تلاش هستیم تا مابقی رانندگان دارای شرایط را نیز بیمه کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه فعالیت ماشین‌های شخصی برای مسافر کشی غیرقانونی است، ابراز کرد: همکاری پلیس راهبر و فرهنگ سازی در استفاده از تاکسی‌ها لازمه برخورد با چنین افرادی است.

دربندی‌زاده ابراز کرد: تصویب افزایش قیمت نرخ کرایه تاکسی‌ها برعهده شورای شهر است و در پایان هر سال سازمان قیمتی را به شورا پیشنهاد می‌کند و آن‌ها نیز پس از بررسی نسبت به تغییر بهاء کرایه‌ها اقدام می‌کنند.

وی افزود: این افزایش قیمت متناسب با افزایش هزینه‌های خدمات تاکسی‌ها از جمله افزایش قیمت بنزین و در راستای خدمت رسانی به رانندگان بوده که بین ۱۰ الی ۲۰ درصد متغییر است.

سرپرست سازمان تاکسیرانی در خصوص نحوه اطلاع رسانی افزایش قیمت‌ها بیان کرد: پس از تصویب و ابلاغ شورای شهر سازمان موظف است طی ۱۵ الی ۲۰ روز از طریق جراید یا نصب اطلاعیه در ایستگاه‌ها به همشهریان اطلاع رسانی کند.

۱۳۹۴۰۶۱۷۲۰۱۵۰۹۰۸۱۰۲۹۳۶۴۴۳

شکایت در کمیته انضباتی بررسی می‌شود

این مسئول با اشاره به شکایات مردمی به نوسانات کرایه‌ها گفت: شکایت افراد در کمیته انضباتی بررسی شده و در صورت صحت تخلف راننده با آن برخورد می‌شود.

دربندی‌زاده با بیان اینکه آژانس‌ها مسافت‌های زیر سه کیلومتر را نیم بهاء حساب نمی‌کنند، تصریح کرد: آژانس‌ها باید بر اساس قیمت مصوب برای هر کلیومتر کرایه دریافت کنند لذا اگر شکایتی رخ دهد در کمیته انضباطی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص ایجاد ایستگاه در برخی مناطق اذعان داشت: برپایی ایستگاه با تعداد مسافرین آن منطقه ارتباط دارد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی افزود: در صورت درخواست شهروندان، ایستگاه تاکسی برای مدتی به طور آزمایشی در منطقه دایر می‌شود و اگر شرایط برای راننده و مسافر مطلوب باشد آن را دائمی می‌کنیم.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار