افزایش کلاهبرداری مالیاتی اینترنتی از مردم آمریکا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 144529
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
شاخص : بر اساس اعلام اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا، حملات فیشینگ در این کشور برای فریب مالیات دهندگان در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال قبل افزایش چشمگیری یافته است.

به گزارش گروه اقتصادی شاخص، این حملات عمدتا در ارتباط با فرم های مالیاتی W-2 است که مالیات دهندگان باید تکمیل و ارسال کنند.

در حالی که در سال ۲۰۱۶ تنها حدود ۵۰ شرکت و سازمان قربانی حملات فیشینگ مالیاتی بودند، این رقم در سال ۲۰۱۷ به حدود ۲۰۰ شرکت افزایش یافته که رشد قابل ملاحظه ای نشان می دهد.

از جمله مهم ترین اهداف این حملات می توان به شرکت های تجاری، مدارس، دانشگاه ها، سازمان های غیرانتفاعی و صدها نفر از کارکنان این مجموعه ها اشاره کرد که اطلاعات خصوصی آنها به سرقت رفته است.

هکرهای عامل این حملات ایمیل های جعلی برای قربانیان ارسال کرده و مدعی می شوند مدیر شرکت یا سازمانی هستند که به فرم های W-2 دسترسی دارد. آنها سپس خواستار دریافت فهرست کارکنان هر مجموعه و حتی برخی اطلاعات جزئی دیگر می شوند.

بر اساس گزارش اف بی آی از ابتدای سال ۲۰۱۵ خسارت های مالی وارده به شرکت های دولتی و تجاری بر اثر حملات فیشینگ با افزایش ۱۳۰۰ درصدی به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است. اداره خدمات درآمد داخلی آمریکا از قربانیان این حملات خواسته تا موارد کلاهبرداری را با ارسال ایمیل به dataloss@irs.gov اعلام کنند.

انتهای پیام/
منبع: فارس

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار