افزایش 100 درصدی مرگ و میر ناشی از سرطان در 5 سال گذشته
کد خبر: 100816
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰
رئیس مرکز بهداشت استان اعلام كرد
شاخص : رئیس مرکز بهداشت استان قزوین گفت: مرگ و میر ناشی از سرطان در استان از سال 89 تاکنون 100 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سید سعید اسکویی دیروز در همایش مراقبان سلامت اعلام کرد: مرگ و میر ناشی از سرطان در استان قزوین از سال ۸۹ تاکنون ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

رئیس مرکز بهداشت استان قزوین با بیان اینکه ۳۰ درصد انواع سرطان ها مربوط به نوع تغذیه مردم است، گفت: مصرف نمک، قند و چربی در کشور و به تبع آن در استان، بیش از حد استاندارد است که این الگو باید به طور جدی اصلاح شود.

این مسئول اظهار کرد: بیماری های قلبی عروقی، سرطان ها و حوادث رانندگی سه عامل اصلی مرگ و میر در کشور هستند که با مداخله می توان ۶۰ درصد آنها را کاهش داد.

اسکویی افزایش بیماری های مزمن همچون آرتروز و پوکی استخوان، افزایش جمعیت سالمندی و شیوه زندگی مردم را نیز از دیگر مشکلات جدی در حوزه سلامت عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: طبق تعهدی که کشور ایران به همراه ۱۹۰ کشور دیگر به سازمان بهداشت جهانی داده است، تا سال ۲۰۲۵ باید ۳۰ درصد از مصرف نمک، بالغ بر ۳۰ درصد مصرف دخانیات و بالغ بر ۲۵ درصد شیوع فشار خون کاسته شود.

این مسئول بر ضرورت بالا بردن کیفیت زندگی مردم تاکید کرد و افزود: همه برنامه های حوزه بهداشت باید به سمت دستیابی اهداف سوق پیدا کند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار