افزایش ۱۱٫۲ درصدی مصرف سوخت در استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 160840
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲:۰۷
در 24 ساعته گذشته صورت گرفت؛
شاخص : رئيس پليس راه استان گفت: طی 24 ساعت گذشته یک میلیون و 610 هزار لیتر سوخت در جایگاههای سوخت استان قزوین به مسافرین عرضه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11.2 افزایش دارد .

سرهنگ نصراله بیگلری در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در راستای شروع طرح نوروزی از مورخه ۲۴/۱۲/۹۴ طی ۷۲ ساعت گذشته ۲ میلیون و ۲۳۱ هزارو ۲۶۷ دستگاه خودرو از محورهای مواصلاتی استان تردد کرده اند که با میانگین ۷۴۴ هزار دستگاه در هر روز افرایش ۱۱ درصدی تردد نسبت به سال گذشته را شاهد بوده ایم .

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته یک میلیون و ۶۱۰ هزار لیتر سوخت در جایگاههای سوخت استان قزوین به مسافرین عرضه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱٫۲ افزایش دارد .

رئیس پلیس راه استان قزوین افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته عدم توجه به جلو رانندگان در محورهای مواصلاتی استان قزوین منجر به وقوع ۲ فقره تصادف فوتی و کشته شدن ۲ نفر و مصدومیت ۳ نفر شده است که به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۸ درصد از تصادفات در استان قزوین ناشی از عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه و عدم رعایت فاصله طولی رانندگان می باشد به همه شهروندان توصیه کرد:قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در راه‌های استان رعایت و در صورت بروز راهبندان های ترافیکی و وضعیت جوی نامساعد با عوامل امدادی و پلیس همکاری لازم را داشته باشند

سرهنگ بیگلری با تاکید بر رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی را در زمان بارش نزولات آسمانی عنوان کرد: شخص راننده به فواصل هر ۲ ساعت رانندگی جهت جلوگیری و کاهش تصادفات ناشی از عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی ۱۵ دقیقه توقف و استراحت کنند.

وی یادآور شد: رانندگان از توقف در حاشیه راهها بالاخص در آزاد راه ها و بزرگراه ها اجتناب کرده و به منظور استراحت و توقف از پارکینگ های مناسب طول مسیر استفاده وپس از استراحت کافی به مسیر خود ادامه وطول مسیر سفر را جزء برنامه های سفرنوروزی خود قرار دهند.

رئیس پلیس راه با اشاره به اجتناب رانندگان از ارتکاب تخلف حرکت با دنده عقب در آزاد راه ها و بزرگراه ها تصریح کرد: عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشینان خودرو به عنوان خط قرمز پلیس مطرح بوده و با قاطعیت با تخلف عدم استفاده از کمربند ایمنی برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار