افزایش ۱۵درصدی شهریه دانشگاه آزاد قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 110686
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۲۵
رئیس دانشگاه آزاد قزوین خبر داد
شاخص : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: براساس پیش‌بینی‌ها با توجه به کنترل نرخ تورم امسال رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه را شاهد خواهیم بود.

به گزارش شاخص، مرتضی موسی‌خانی بعد از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه استان قزوین که در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تقویت روحیه کسب و کار و هدایت دانشجویان در مسیر شکوفایی استعدادها از جمله سیاست‌های اصلی بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: هدایت مطلوب دانشجویان نسبت به رشته‌های مناسب با علایق و استعداد آنها در ارتقاء سطح کارآفرینی در جامعه اثرگذار خواهد بود تا بدین وسیله بستر حضور آنها در عرصه‌های بین‌المللس نیز فراهم شود.

رئیس دانشگاه آزاد استان قزوین تصریح کرد: فاز دوم مرکز تحقیقات دانشگاه‌ آزاد قزوین با گنجایش بیش از ۳۰۰ شرکت و در مساحتی بیش از ۷ هزار مترمربع افتتاح خواهد شد.

موسی‌خانی با بیان اینکه روحیه امید و نشاط در دانشجویان باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: دانشجویان سرمایه‌های انسانی جامعه که باید بستر فعالیت مطلوب و تقویت روحیه آنها فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ بیش از ۳۵ کرسی آزاداندیشی با موضوعات مختلف در دانشگاه آزاد قزوین برگزار شد که امسال برنامه‌ریزی افزایش  تعداد این کرسی‌ها در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: توسعه دانشگاه‌های غیرانتفاعی و همچنین کاهش نرخ زاد و ولد از جمله عوامل موثر در کاهش تعداد دانشجویان بوده که نیازمند برنامه‌ریزی ویژه است.

موسی‌خانی بیان کرد: دانشگاه آزاد قزوین ۴۱۲ هیئت علمی داشته و براساس پیش‌بینی‌ها با توجه به کنترل نرخ تورم امسال رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و عدم وابستگی به شهریه از برنامه‌های درنظر گرفته شده بوده که نیازمند اقدامات جدی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان با نگاه درون‌زا و بیرون‌زا بوده که دانشگاه‌ها در تحقق اهداف این اقتصاد نقش ویژه‌ای دارند.

انتهای پیام/

تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار