ایران جانبی

» افزایش ۲برابری حقوق مرزداران قدردانی از زحمات آنهاست
کد خبر: 208118
تاریخ انتشار: 7 اکتبر 2020 - 2:13
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:
شاخص : رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: توجه ویژه به معیشت و رفاه مرزداران و افزایش حقوق آنها تا دو و سه برابر نوعی قدردانی از رزمندگان است که آن را در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به بازدید از مناطق مرزی شمالغرب کشور اظهار کرد: دراین هفته فرصتی دست داد تا به همراه نمایندگان استان، فرمانده سپاه و استاندار در سفر سه روزه به مرزهای شمالغرب کشور از محل استقرار مرزداران و رزمندگان تیپ ۸۲ سپاه صاحب الامر بازدید کرده و با ایثار و فداکاری سربازان شجاع وطن آشنا شویم.

وی افزود: فرزندان غیور بسیجی و سپاهی ما در مرزهای کشور با کمترین امکانات و با ایمانی سرشار به راستی واژه ایثار و فداکاری را در عمل نشان داده و ثابت کرده‌اند در صیانت از مرزهای کشور سر از پا نشناخته و مخلصانه در دفاع از میهن مردانه ایستاده‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین تصریح کرد: با درایت سپاه خوشبختانه در ارتفاعات مرزی و دورترین نقطه مرزی امکانات دفاعی بسیار خوبی مهیا شده تا سربازان شجاع کشور در دفاع از مرزها دغدغه‌ای نداشته باشند و با ایمان و اتکای به خداوند از حدود و ثغور کشور دفاع کنند اما همچنان کمبودهایی هم وجود دارد که باید برطرف شود.

وی در ادامه گفت: در ارتفاعات معروف به کوترال و جاسوسان در مرز غرب کشور شما می‌توانید مواضع گروهک‌های ضد انقلاب را در خاک عراق با چشم غیرمسلح براحتی رصد کنید و تحرکات نظامی آنها را ببینید؛ اما در این شرایط سخت و ارتفاعاتی که گاهی به دلیل بارش برف ماه‌ها قابل دسترسی نیست فرزندان غیور کشور شجاعانه از مرزها صیانت می‌کنند.سیاهکلی اظهار کرد: در جمع مرزداران که ترکیبی از بسیجیان و سپاهیان سرباز، کادر و افسران شجاع است شاهد برپایی مراسم معنوی دعا و نیایش خالصانه‌ای بودیم که روحیه بخش مرزداران بود و این روحیه معنوی که در فرزندان خود در مرزها دیدیم برای ما روحیه بخش و افتخار آفرین بود که باید قدردان آن باشیم.

نماینده قزوین در مجلس بیان کرد: ای کاش شرایطی مهیا می‌شد تا جمعی از مردم و خانواده‌ها و جوانان می‌توانستند از مرزها دیدن کرده و از نزدیک در جریان ایثارگری و شجاعت فرزندان خود قرار گیرند و متوجه شوند که شجاع‌ترین انسان‌های کشور در مناطقی خدمت می‌کنند که گاهی برای تعویض شیفت نگهبانی خود باید هشت ساعت در برف و بوران در کوه‌ها پیاده روی کنند تا به محل خدمت خود برسند و گاهی تا ماه‌ها نمی‌توانند از مقر خدمت خارج شوند و این سختی کار تنها با ایمان به خدا ممکن شده است.

وی گفت: بازدید از مرزها همه ما را به یاد جبهه‌های جنگ و حماسه آفرینی رزمندگان انداخت و الگویی در خدمت رسانی در شرایط سخت با کمترین امکانات را دیدیم که رسالت ما را در خدمت رسانی صادقانه و مجدانه به مردم سنگین می‌کند.

سیاهکلی افزود: براستی حقوق و مزایای مادی نمی‌تواند ارزش معنوی تلاش مرزداران را جوابگو باشد و با سختی‌ها و مخاطراتی که مرزداران را تهدید می‌کند میزان حقوق فعلی این سربازان وطن به هیچ عنوان شایسته ایثارگری و جوابگوی خدمات آنها نیست.

وی عنوان کرد: اگر حقوق مرزداران دو تا سه برابر فعلی افزایش یابد تنها بخشی از خدمات ارزشمند آنها را جبران می‌کند لذا در اولین گام در مجلس باید برای احقاق حق مرزداران اقدام شود.

این مقام مسئول بیان کرد: وظیفه داریم در مجلس نگاه ویژه‎ای به حقوق و مزایای مرزداران و خانواده آنها داشته باشیم و بخشی از رسالت خود را در مجلس نسبت به سربازان شجاع و مرزداران کشور ادا کرده و از کسانی که از جان خود در راه دفاع از مرزها گذشته‌اند تقدیر کنیم.

وی در پایان گفت: در اولین نطق خود در مجلس از تلاش رزمندگان و مرزداران که از حدود و ثغور میهن اسلامی با همه وجود دفاع می‌کنند تجلیل کرده و برای افزایش حقوق و مزایای آنها اقدام لازم را انجام خواهم داد.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار