افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ کرایه تاکسی‌های شهر قزوین+ جدول نرخ کرایه تمامی مسیرها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60018
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
به دنبال تک‌نرخی شدن قیمت بنزین صورت گرفت
شاخص : به دنبال تک نرخی شدن قیمت بنزین نرخ کرایه‌ تاکسی‌های درون‌شهری قزوین 200 تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها با تک نرخی شدن بنزین از راه رسید و بر این اساس بنزین با قیمت ۱۰۰۰ تومان عرضه خواهد شد. تاکنون رانندگان ایرانی هر ماه ۶۰ لیتر بنزین یارانه‌ای به قیمت هر لیتر ۷۰۰ تومان دریافت می‌کردند که این سهمیه حذف شد.

علاوه‌بر این، قیمت گازوئیل با  ۲۰ درصد افزایش به ۳۰۰  تومان در هر لیتر رسید و  قیمت بنزین سوپر ۱۲۰۰ تومان تعیین شده است. این تصمیم در چارچوب طرحی اتخاذ شد که در سال ۲۰۱۰ در دوره دولت نهم تصویب شد و هدف آن افزایش تدریجی قیمت بنزین و دیگر انواع سوخت بود تا به ۹۰ درصد قیمت آن در منطقه خلیج (فارس) برسد.

از زمان تصویب این طرح، قیمت سوخت به میزان زیادی افزایش یافته است. در آوریل سال ۲۰۱۴ قیمت بنزین یارانه‌ای ۷۵ درصد و قیمت بنزین آزاد ۴۳ درصد افزایش یافت.

به دنبال افزایش قیمت بنزین و تک نرخی شدن آن، نرخ کرایه‌های تاکسی‌های شهر قزوین ۲۰۰ تومان افزایش یافته است.

من

یکی از رانندگان خط بازار- مینودر در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص در رابطه با موضوع افزایش نرخ کرایه عنوان کرد که وقتی قیمت بنزین تک نرخی شود تعداد مسافران ما به دنبال این افزایش قیمت کاهش پیدا می‌کنند.

این راننده گفت: درواقع هیچ کس از وضعیت آزاد شدن بنزین راضی نیست! نه هم‌صنفی‌های ما و نه مسافران. افرادی که می‌خواهند با تاکسی از مینودر به بازار بروند با مبلغی کمتر سوار اتوبوس‌های خط واحد می‌شوند و این برای آنان به صرفه‌تر است.

راننده تاکسی خط بازار- مینودر ادامه داد: ما رانندگان خطی با محدودیت‌هایی روبرو هستیم از جمله اینکه اجازه خروج از مسیر خود را نداشت، ممنوعیت استفاده از موسیقی با صدای بلند، تذکر بازرسی‌ها در صورت پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه و این در حای است که رانندگان آزاد محدودیت‌هایی که ما با آن مواجه هستیم را نداشته و بازرسی هم با آن‌ها کاری ندارد. آن‌ها راحت کار خود را انجام می‌دهند و موسیقی خود را بلند کرده، به راحتی تغییر مسیر می‌دهند و در این صورت مردم هم راغب‌تراند.

راننده دیگری نیز ضمن اعلام نارضایتی گفت: آیا باید من و هم‌صنفی‌هایم با ماشین‌هایی با مبالغ گران‌تر از اتومبیل‌های رانندگان شخصی، بنزینی هم نرخ با آنان استفاده کنیم؟!

وی در پایان خاطرنشان کرد: هیچ یک از هم‌صنفی‌های ما از وضعیت آزاد شدن بنزین راضی نیست! ما خودمان هم راضی نیستیم کرایه‌ها اضافه شود چراکه با اضافه شدن کرایه‌ها مسافران ما کم می‌شوند.

جدول نرخ کرایه تاکسی به شرح ذیل می‌باشد:


 ۱ ۲۳

انتهای پیام/۶۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار