افزایش 20 هزار خانوار به جمعیت تحت پوشش بیمه روستایی/70درصد از حق بیمه روستاییان توسط دولت پرداخت می شود
کد خبر: 105832
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
شاخص : سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران گفت: امسال 20 هزار خانوار به جمعیت تحت پوشش بیمه روستایی افزوده می شوند.

به گزارش شاخص نیوز: مهدی ابارشی سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران با اشاره به اینکه ۲۰هزار خانوار ساکن در ۶ شهر با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر امسال به جمعیت تحت پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزوده می شوند، اظهار داشت: صندوق بیمه در سراسر کشور یک میلیون و ۵۰۰هزار نفر را از سال ۸۴ تاکنون تحت پوشش قرار داده است و حدود ۵۰۰هزار خانوار از مستمری این صندوق بهره مند می شوند .
وی افزود: در استان تهران نیز ۲۳ هزار خانوار در تمام مناطق روستایی تحت پوشش بیمه اجتماعی این صندوق قرار دارند که در حال حاضر مناطق روستایی، عشایر و کشاورزان غیر ساکن از این خدمت برخوردار هستند که درنظر داریم ضمن تامین معیشت، کرامت آن‌ها نیز حفظ شود.
 سرپرست صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان تهران گفت: دولت برای جلوگیری از حاشیه نشینی ،مهاجرت روستاییان و آسیب های اجتماعی ۷۰ درصد از حق بیمه روستاییان را جدا از یارانه مستقیم پرداخت می کند.
ابارشی بیان کرد: سال ۹۵ ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان و متعاقب آن در شهرستان‌ها با ریاست استاندار، فرمانداران و بخشداران تشکیل می شود که مهم ترین هدف این ستاد اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی است ،علاوه برآن یکی از اهداف کمی صندوق، افزودن ۱۰ هزار خانوار به جمعیت تحت پوشش بیمه روستایی در سال جاری است تا مجموع افراد تحت پوشش به ۳۰ هزار خانوار برسد.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار