ایران جانبی

» افزایش ۲ برابری وام دانشجویی/ دانشگاه غیرانتفاعی حتی یک ریال بودجه دولتی ندارد
کد خبر: 188939
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
شاخص : رئیس دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت: دولت هیچ کمکی به دانشگاه‌های غیرانتفاعی نمی‌کند و این دانشگاه‌ها حتی یک ریال بودجه نمی‌گیرند.

به گزارش شاخص نیوز: علی آهون منش رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیرانتفاعیدربا اشاره به اقدام جدید صورت گرفته  در حوزه وام دانشجویی، اظهار کرد: با بستن قرارداد با بانک عامل قرار شد درصدی از آورده را صندوق رفاه دانشجویان و درصدی را بانک عامل پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه وام دانشجویی نسبت به گذشته ۲ برابر شده است، گفت: با توجه به تلاش‌های اخیر و همکاری‌های صندوق رفاه وام دانشجویی ۲ برابر شده است، همچنین تعداد دانشجویان دریافت کننده وام افزایش دارد؛ شرایط دریافت وام مانند گذشته است و فرد تنها با ۲ ضامن می‌تواند این وام را دریافت کند که شرایط دریافت نیز طی مکاتباتی تسهیل‌تر شده است.

حذف رشته‌های بدون بازار

آهون منش با اشاره به حذف رشته‌های بدون بازار کار تشریح کرد: رشته‌هایی که دانشجو ندارد باید توسط خود موسسه حذف شود؛ به طور مثال رشته کاردانی کامپیوتر در حال حاضر صفر شده و دانشجویی ندارد از این رو خود موسسه این رشته‌ها را حذف خواهد کرد.

رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه‌های غیر انتفاعی ادامه داد: دانشگاه‌های غیر انتفاعی در کل کشور ۹ و نیم درصد از جمعیت دانشحویی را تشکیل می‌دهند و بیشترین تقاضا در دانشگاه‌های غیر انتفاعی مختص رشته پزشکی است.

 پذیرش بدون کنکور در دانشگاه غیرانتفاعی

وی اظهار کرد: خبر خوشی که می‌توان به خانواده‌ها داد این است که اگر تا کنون داوطلبان باید از طریق آزمون‌های ورودی وارد این دانشگاه می‌شدند، در حال حاضرمی‌توانند از طریق پذیرش آزاد در دانشگاه ادامه تحصیل دهند و مدرکی که در پایان سال دریافت می‌کنند هیچ تفاوتی با مدرک فردی که از طریق آزمون وارد این دانشگاه شده و یا کسی که به صورت آزاد پذیرش شده است، نخواهد داشت.

آهون منش درباره بودجه اختصاص یافته به دانشگاه غیر انتفاعی یادآوری کرد: دانشگاه غیر انتفاعی حتی یک ریال بودجه نمی‌گیرد و دولت هیچ کمکی به دانشگاه‌ها نمی‌کند، در واقع بودجه این دانشگاه تنها از طریق  شهریه پرداختی دانشجو‌ها تامین می‌شود.

انتهای پیام/۹۰۰

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار