افزایش 31 درصدی قیمت حبوبات +جدول
کد خبر: 100739
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۵۹
شاخص : براساس گزارش بانک مرکزی، در یکسال اخیر قیمت حبوبات31.7 درصد، برنج 16.5 درصد، سبزی 35.2 درصد، قند و شکر 17.9 درصد و چای 14.8 درصد افزایش یافته است.

به گزارش شاخص نیوز: قاسمعلی حسنی عضو هیات مدیره اتحادیه بنکداری مواد غذایی  درخصوص قیمت اقلام پر مصرف غذایی در بازار گفت: قیمت انواع برنج ایرانی از دی ماه به دلیل رشد تقاضا با افزایش ۱۵ درصدی قیمت همراه بوده است و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم برنج درجه یک در عمده فروشی ها از ۹ هزار و ۱۰۰ تومان به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.
وی با اشاره به افزایش قیمت انواع حبوبات، گفت: در فروردین ماه هر کیلو لپه ۸۰۰ تومان، لوبیا قرمز هزار تومان و لوبیا چیتی هزار و ۳۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است.
عضو هیات مدیره اتحادیه بنکداری در ادامه یاد آورشد: در حال حاضر قیمت هر کیلو گرم لپه ایرانی ۷ هزار و ۴۰۰ تومان، لپه خارجی ۵ هزار و ۷۰۰ تومان، لوبیا قرمز ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، عدس کانادایی ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا چیتی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، نخود ایرانی ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا چشم بلبلی ۶ هزار و ۸۵۰ تومان و ماش ۶ هزار و ۸۰۰ تومان در عمده فروشی ها به فروش می رسد.

وی افزود:این قیمت ها براساس قانون در خرده فروشی ها با افزایش ۱۲ درصدی به مردم عرضه می شود.

حسنی در پاسخ به شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت روغن نباتی نیز گفت: تا کنون کارخانه های روغن نباتی در قیمت ها تغییری را اعمال نکرده اند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به افزایش مصرف غلات و حبوبات در ماه رمضان، قیمت ها افزایش می باید یا خیر؟ بیان کرد: افزایش قیمت مجدد حبوبات در ماه رمضان به سیاست های دولت بستگی دارد.

اما قیمت برخی حبوبات به شرح زیر است:

محصول

ممتاز

درجه یک

نخود ایرانی

۶ هزار و ۵۰۰ تومان

۵ هزار و ۵۰۰ تومان

ماش

۷ هزار و ۱۰۰ تومان

۶ هزار و ۲۰۰ تومان

لوبیا قرمز

۷ هزار و ۷۰۰ تومان

۶ هزار و ۷۰۰ تومان

لوبیا چشم بلبلی

۷ هزار و ۵۰۰ تومان

۶ هزار و ۵۰۰ تومان

لوبیا چیتی

۸ هزار و ۱۰۰ تومان

۷ هزار و ۲۰۰ تومان

لوبیا سفید

۵ هزار و ۸۰۰ تومان

۵ هزار و ۲۰۰ تومان

لپه باقلا زرد

۴ هزار و ۱۰۰ تومان

۳ هزار و ۵۰۰ تومان

جو پوست کنده ۹۰۰ گرمی

۲ هزار و ۳۰۰ تومان

۲ هزار تومان

جو پرک ۹۰۰ گرمی

۲ هزار و ۹۰۰ تومان

۲ هزار و ۶۰۰ تومان

زرشک پفکی ۵۰۰ گرمی استاندارد

۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان

۱۳ هزار تومان

سویا ۹۰۰ گرمی

۴ هزار تومان

۳ هزار و ۴۰۰ تومان

لازم به ذکر است براساس گزارش بانک مرکزی، در یکسال اخیر قیمت حبوبات۳۱٫۷ درصد، برنج ۱۶٫۵ درصد، سبزی ۳۵٫۲ درصد، قند و شکر ۱۷٫۹ درصد و چای ۱۴٫۸ درصد افزایش یافته است.
منبع: صراط

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار