افزایش ۳۵ درصدی بازدید گردشگران از بناهای تاریخی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 54738
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۰
معاون گردشگری و میراث فرهنگی استان اعلام کرد:
شاخص : معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، از افزایش 35 درصدی بازدید گردشگران از جاذبه‌های مذهبی، تاریخی و طبیعی استان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، نادر محمدی با اشاره به افزایش میزان اقامت مسافران در مراکز اسکان استان قزوین در نوروز ۹۴ و آمار بالای بازدید از جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی، اظهار کرد: بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جاذبه‌های مذهبی، تاریخی و طبیعی استان بازدید کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با بیان اینکه تعداد بازدیدکنندگان استان ۳۵ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: آستان امامزاده حسین، دولتخانه صفوی و سرای سعدالسلطنه به ترتیب بیشترین آمار گردشگران نوروزی استان قزوین را به خود اختصاص دادند.

این مسئول اضافه کرد: منطقه گردشگری الموت و دهکده طبیعت بوستان ملی باراجین نیز از مناطق پر بازدید در استان قزوین بودند.

محمدی اعلام کرد: حدود ۲۲۰ هزار نفر هم در اقامتگاه‌های استان اسکان داشتند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد افزایش داشت.

وی با اشاره به توانمندی بالای استان قزوین در جذب گردشگر و تعدد اماکن و بناهای تاریخی و طبیعی و جاذبه های گردشگری قزوین، خاطرنشان کرد: یک هزار و ۳۵۰ نفر گردشگر خارجی در استان از منطقه الموت و جاذبه‌های شناخته شده بازدید کردند.

استان قزوین با ۲ هزار و ۵۰۰ اثر مذهبی، تاریخی و طبیعی شناسایی شده و هزار و ۲۵۴ اثر ثبت شده، ۱۱ درصد بناهای تاریخی کشور را در خود جای داده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار