افزایش ۴۰۰ درصدی اعتبار در حمایت از اختراعات و ابتکارات - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108388
تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۳۹۵ - ۳:۲۸
رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی کشور خبر داد:
شاخص :  رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی کشور گفت:  در سال جاری علی رغم مشکلات منابعی که در مجموعه بسیج و سپاه وجود داشته 400 درصد افزایش اعتبار نسبت به سال گذشته در پشتیبانی از اختراعات و ابتکارات داشته ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نشست صمیمی حسین قدیانی رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی کشور با اعضای خانه نخبگان بسیج استان قزوین در سپاه صاحب الامر برگزار شد.

قدیانی در این مراسم با اشاره به شعار نه شرقی، نه غربی؛ جمهوری اسلامی اظهار کرد: آنچه که در انقلاب رخ داده در مضمون این شعار نهفته شده و بابت آن هزینه سنگینی داده‌ایم.

وی افزود: انقلاب امام خمینی (ره) در مقایسه باانقلاب‌های دنیا به مراتب بزرگتر است چرا که مبانی انقلاب آن‌ها اقتصادی بوده اما مبانی انقلاب اسلامی فرهنگی بوده است.

این مسئول تشریح کرد: در زمان دفاع مقدس کشور ما سختی‌های زیادی داشت و از کل جمعیت ۴۰ میلیونی در آن زمان فقط یک میلیون نفر به میدان جنگ رفتند.

رییس سازمان بسیج علمی کشور تصریح کرد: امروزه با وجود همه مشکلاتی که در حوزه فرهنگ  داریم بازهم می بینیم که شهدای مدافع حرم زاییده دفاع مقدس هستند.

قدیانی در ادامه با اشاری به آزادی‌های بی حد و مرز در شبکه‌های مجازی توضیح داد: امروزهفضای مجازی به عنوان زندگی دوم مردم شده به طوری که آن‌ها با تغییر هویت رفتار واقعی خود را در این فضاها به نمایش می‌گذارند، در حالی که این رفتارها در دنیای واقعی به عنوان خطوط قرمز اجتماع هستند.

 وی اضافه کرد:باندهای متعددی نیز وجود دارند که برای آموزش مدلینگ به کشورهای اروپایی می روند تا در خیابان‌ها قدم بزنند و نشان دهند که چهره اعتقادی ایران در حال تغییر است.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: باتوجه به هجمه هایی که دنیای استکبار  از راه های متفاوت از جمله فضای مجازی و تحریم های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی وارد کرده است اما می بینیم با آمدن ایام محرم، رمضان و  روز قدس و اعتکاف تمام مسائل رنگ و بویی دیگر می گیرد و اعتقادات هنوز پایدار هستند.

قدیانی با تصریح بر اینکه جمهوری اسلامی ایران نقطه مقابل تمام دنیای استکبار است، اظهار کرد: با همه نقدهایی که برعلیه جمهوری اسلامی شده اما خوشبختانه توانسته به جایی برسد که کشورهای پیشرفته اروپایی (مذاکرات ۵+۱ ) در نقطه مقابل ایران بر سر میز  مذاکره بنشینند.

ربیس سازمان بسیج علمی کشور تشریح کرد: امروز دشمن از طریق جنگ نرم، تحریم های اقتصادی و نفوذ فرهنگی، سیاسی و علم و فناوری در حال ضربه زدن به ایران است که باید محکم در برابر آن‌ها بایستیم و سختی‌ها را تحمل کنیم.

وی با اشاره به مسائل داخلی و سوء مدیریت زمان جنگ بیان کرد: این مشکلات در زمان دفاع مقدس هم وجود داشت اما امروز با تغییر حوزه این مشکلات در  زمینه های متفاوت دیگر مواجه هستیم.

این مسئول با بیان اینکهتعداد جوانان انقلابی ما نسبت به گذشته نه تنها کاسته نشده بلکه افزایش نیز داشته، تشریح کرد:  باتوجه به عملیات منطقه خان طومان سوریه و شهادت ۱۳ جوان مازندرانی خیلی ها در صدد مدیریت فضای استان مازندران بعد از خبر شهادت جوانان بودند که در همان زمان در یکی از شبکه های اجتماعی اعلام ثبت نام برای دفاع از سوریه را داد و مشاهده شد تمام شهرستان های استان مازندران مملو از متقاضیان مدافع حرم شد و کسی نگاه منفی نداشت.

قدیانی توضیح داد: وظیفه علمی و پژوهشی و فناوری این است که با توجه به کاستی‌های حاکم در سطح کشور شرایط را برای گسترش فعالیت افراد نخبه فراهم کند.

رییس سازمان بسیج کشور افزود: درست است که کشور باید زیرساخت‌های لازم را برای فعالیت پژوهش‌های علمی فراهم آورد اما قرار نیست مملکت به دنبال نخبه‌ها باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فرار مغزها گفت: ایشان فرمودند؛ از رفتن کسی که نگاهش به بیرون است ممانعت نکنید من دنبال کسانی مانند شهید چمران هستم که از خارج آمده اند.

این مسئول تصریح کرد: در سال جاری علی رغم مشکلات منابعی که در مجموعه بسیج و سپاه وجود داشته ۴۰۰ درصد افزایش اعتبار نسبت به سال گذشته در پشتیبانی از اختراعات و ابتکارات داشته ایم.

قدیانی اضافه کرد: به هر استانی که اعلام آمادگی در زمینه گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی داشته است این اعتبار بلاعوض را تخصیص داده‌ایم.

رییس سازمان بسیج علمی کشور در انتها گفت: باتوجه به مشکلات عدیده‌ای که در حوزه‌های مختلف کشوری وجود دارد اما باید این مشکلات را مدیریت کرده و محکم در برابر سختی ها ایستادگی کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار