افزایش ۴۴ درصدی اهداءخون در تاسوعا و عاشورا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77679
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۲۰
مدیرکل انتقال خون استان قزوین خبر داد:
شاخص : مدیرکل انتقال خون استان قزوین، از افزایش ۴۴ درصدی اهداء کنندگان خون در روزهای تاسوعا و عاشورا در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش شاخص ، محمد حسین برادران صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران از حضور پرشور عزاداران حسینی در طرح نذر خون و اهدای خون به بیماران نیازمند تشکر و قدردانی کرد و افزود: طرح نذر خون که همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان آغاز شده، با توجه به نیاز مستمر مراکز درمانی به خون و فراورده های خونی، در تمام ایام سال ادامه دارد.

برادران تصریح کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای امسال جمعا ۹۹۱نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون قزوین و تاکستان مراجعه کردند. تعداد ۸۳۴ واحد خون از این عزیزان دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۴۴ درصدی برخوردار بود.

وی با بیان اینکه ۶۳۵واحد در قزوین و ۱۹۹ واحد در تاکستان توانستند خون خود را اهدا کنند، یادآورشد: مشارکت بانوان در طرح نذر و اهدای خون فقط ۴۱ نفر بود که لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای مشارکت بیشتر بانوان ضروری است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت: ۳۸۳ واحد از خونهای اهدا شده را اهداکنندگان مستمر هدیه کرده اند و بقیه مربوط به اهدا کنندگان با سابقه و بار اول بوده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار